Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ministryně Dostálová se setkala se starosty obcí a měst

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová se na zámku v Šilheřovicích setkala se starosty obcí a měst Ostravska a Karvinska. Zajímalo ji, co jednotlivé obce trápí, co chystají do budoucna a také jim nastínila, jaké změny a novinky ministerstvo připravuje.

Projektové záměry jednotlivých obcí a měst na Karvinsku a Ostravsku, vize do budoucna ale i problémy, se kterými se starostové potýkají, zajímaly ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou, která se se zástupci regionu setkala na zámku v Šilheřovicích. Zároveň jim představila kroky, které Ministerstvo pro místní rozvoj podniká

"Já budu hlavně představovat program Výstavba, který budeme spouštět na konci dubna, budu se ptát na projekty brownfields a jaké programy chystají na nové programovací období 2021-2027," řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Na řadu přišly i otázky a odpovědi týkající se národních i evropských zdrojů nebo stavebního zákona. Například zástupce Rychvaldu na Karvinsku zajímaly dotace na potřebnou kanalizaci.

"Když vezmu balík, pro celý Rychvald, který se má realizovat, tak je předpokládaný odhad rozpočtový na 500 milionů, v tuto chvíli na ty prostředky nedosáhneme," vysvětlil Radek Běhan, vedoucí Odboru investic a správy majetku města Rychvald.

"Máme oblasti, kde není ani voda, docela rád bych se zeptal, jestli budou dotační tituly na přivedení vody k domům, které mají studny," dodal starosta Rychvaldu Milan Starostka.

"Všechno se to týká Ministerstva pro místní rozvoj, novely stavebního zákona, ke kterému mají starosté velké množství připomínek, dále je to rozvoj sociálního bydlení," dodala další důvody potřebnosti osobního setkání starostů se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR poslankyně Sněmovny Parlamentu ČR Andrea Babišová, které setkání v našem regionu zorganizovala.
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Dnes
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Zemědělský podnik Město Albrechtice a.s.

od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Honeywell, spol. s r.o. - Tuřanka

od 50 000 Kč/měsíc

Detail

ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o. Hořovice

od 22 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků