Reklama

Ministryně Dostálová se setkala se starosty obcí a měst

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová se na zámku v Šilheřovicích setkala se starosty obcí a měst Ostravska a Karvinska. Zajímalo ji, co jednotlivé obce trápí, co chystají do budoucna a také jim nastínila, jaké změny a novinky ministerstvo připravuje.

Reklama

Projektové záměry jednotlivých obcí a měst na Karvinsku a Ostravsku, vize do budoucna ale i problémy, se kterými se starostové potýkají, zajímaly ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou, která se se zástupci regionu setkala na zámku v Šilheřovicích. Zároveň jim představila kroky, které Ministerstvo pro místní rozvoj podniká

"Já budu hlavně představovat program Výstavba, který budeme spouštět na konci dubna, budu se ptát na projekty brownfields a jaké programy chystají na nové programovací období 2021-2027," řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Na řadu přišly i otázky a odpovědi týkající se národních i evropských zdrojů nebo stavebního zákona. Například zástupce Rychvaldu na Karvinsku zajímaly dotace na potřebnou kanalizaci.

"Když vezmu balík, pro celý Rychvald, který se má realizovat, tak je předpokládaný odhad rozpočtový na 500 milionů, v tuto chvíli na ty prostředky nedosáhneme," vysvětlil Radek Běhan, vedoucí Odboru investic a správy majetku města Rychvald.

"Máme oblasti, kde není ani voda, docela rád bych se zeptal, jestli budou dotační tituly na přivedení vody k domům, které mají studny," dodal starosta Rychvaldu Milan Starostka.

"Všechno se to týká Ministerstva pro místní rozvoj, novely stavebního zákona, ke kterému mají starosté velké množství připomínek, dále je to rozvoj sociálního bydlení," dodala další důvody potřebnosti osobního setkání starostů se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR poslankyně Sněmovny Parlamentu ČR Andrea Babišová, které setkání v našem regionu zorganizovala.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 18.07. 15:13
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola Havířov - Šumbark Moravská 29/497 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 850 Kč do 28 750 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu