Reklama

Rýsují se plány na rekonstrukci frenštátských můstků

Areálu skokanských můstků Jiřího Rašky svítá naděje na sportovní budoucnost. Plány na jeho rekonstrukci a modernizaci projednávalo vedení Moravskoslezského kraje přímo ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Reklama

V loňském roce už Moravskoslezský kraj finančně podpořil sjednocení vlastnictví pozemků v areálu frenštátských skokanských můstků. Teď přispěl na architektonickou studii, podle které by můstky měly být sportovištěm na světové úrovni.

“My máme velké plány s oblastí Beskyd a z hlediska podpory turistického ruchu a sportu s tím souvisí rekonstrukce skokanských můstků, ale i další aktivity,” Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje.

Odhadovaný rozpočet na oživení a dostavbu areálu je téměř půl miliardy korun. Na Horečkách by mělo být pět můstků, nová skokanská věž, zázemí pro sportovce i návštěvníky, a také Muzeum Jiřího Rašky. Pokud se podaří zajistit finance, vše by mělo být hotovo v roce 2030.

“Teď je v podstatě formální postup nastavit spolek, který to bude realizovat. I z pohledu poskytnutí dotace musí být jasný subjekt, který bude moci požádat o dotaci,” Miroslav Halatin (ODS), starosta Frenštátu pod Radhoštěm.

Společně by jej měli vytvořit  město Frenštát pod Radhoštěm, obec Trojanovice, frenštátská Tělovýchovná jednota, a to vše s podporou kraje. Spolek se pak bude snažit získat finanční podporu  na více úrovních.

“Věříme, že tyto prostředky budou získávány jednak z evropských zdrojů, a jednak z  národních,” dodal hejtman kraje.

Modernizace sportoviště by měla proběhnout na dvě etapy. V případě zajištění financování  by mohla začít už v příštím roce.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 18.07. 14:56
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola Havířov - Šumbark Moravská 29/497 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 850 Kč do 28 750 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu