Rýsují se plány na rekonstrukci frenštátských můstků

Areálu skokanských můstků Jiřího Rašky svítá naděje na sportovní budoucnost. Plány na jeho rekonstrukci a modernizaci projednávalo vedení Moravskoslezského kraje přímo ve Frenštátě pod Radhoštěm.

V loňském roce už Moravskoslezský kraj finančně podpořil sjednocení vlastnictví pozemků v areálu frenštátských skokanských můstků. Teď přispěl na architektonickou studii, podle které by můstky měly být sportovištěm na světové úrovni.

“My máme velké plány s oblastí Beskyd a z hlediska podpory turistického ruchu a sportu s tím souvisí rekonstrukce skokanských můstků, ale i další aktivity,” Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje.

Odhadovaný rozpočet na oživení a dostavbu areálu je téměř půl miliardy korun. Na Horečkách by mělo být pět můstků, nová skokanská věž, zázemí pro sportovce i návštěvníky, a také Muzeum Jiřího Rašky. Pokud se podaří zajistit finance, vše by mělo být hotovo v roce 2030.

“Teď je v podstatě formální postup nastavit spolek, který to bude realizovat. I z pohledu poskytnutí dotace musí být jasný subjekt, který bude moci požádat o dotaci,” Miroslav Halatin (ODS), starosta Frenštátu pod Radhoštěm.

Společně by jej měli vytvořit  město Frenštát pod Radhoštěm, obec Trojanovice, frenštátská Tělovýchovná jednota, a to vše s podporou kraje. Spolek se pak bude snažit získat finanční podporu  na více úrovních.

“Věříme, že tyto prostředky budou získávány jednak z evropských zdrojů, a jednak z  národních,” dodal hejtman kraje.

Modernizace sportoviště by měla proběhnout na dvě etapy. V případě zajištění financování  by mohla začít už v příštím roce.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 8:22
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:30 - 8:22
Celý MS kraj, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků