Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osoblažská úzkokolejka vjela do své 15. sezóny

Z Třemešné do Osoblahy po zimní přestávce opět vyjel na koleje parní vlak. Oblíbená úzkokolejka tak zahájila svou už 15.sezónu. Letošní novinkou bylo slavnostní otevření malého nádražního muzea, které vzniklo ve stanici Slezské Rudoltice.

Osoblažská úzkokolejka přivítala první turisty v letošní sezóně. Ti zaplnili celý vlak tažený parní lokomotivou Malý Štokr, která za sebou jako tradičně vezla pestrou paletu výletních vozů.

„Krom toho, že parní lokomotiva má cyklovůz a pivní bar, tak samozřejmě budeme podél cesty otvírat nové muzeum,“ dodává náměstek hejtmana MS kraje Jan Krkoška (ANO).

Při slavnostním zahájení provozu byla letos vyhlášena i sbírka na opravu Malého Štokru.

Ta si vyžádá téměř 3 miliony korun. Lidé na tuto krasavici, která letos slaví 70 let, mohou přispívat nejen díky transparentnímu, ale také při každé jízdě parního vlaku.

„Vidíte tady kasičku, že každý může prostě přispět, slavnostně vždycky co 14 dní budeme tu kasičku otvírat,“ upřesňuje ředitel Zemské slezské dráhy Ludvík Semerák.

Po slavnostním zahájení se parní vlak vydal na cestu do Osoblahy. Po cestě cestujícím vyhrávala kapela Gigibend, která byla příjemným zpestřením a ve Slezských Rudolticích si všichni prohlédli zbrusu nové železniční muzeum.

Anketa, první cestující: „Jízdu jsem si velice užili, tem příběh, který vyprávěl Dáda Chovančík, byl velice příjemný a je to tu krásné prostředí, všechno.“

„Blo to prfektní, úžasné, moc se nám to lébilo, dětem se to hodně líbilo, paráda.“

„Výborné to bylo, moc se nám to líbilo, byli jsme i loni.“

„Já jsem z Osoblažska navíc, tak se nám to líbí, že máme takovou tradici tady.“

Už 1.červa se můžete těšit na pohádkový parní vlak s loupežníkem Hotzenplotzem. Celý jízdní řád úzkokolejky najdete na webu osoblazsko.com.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy