Reklama

Lupič z ostravských obchodů je skutečně Polák

Před dvěma týdny jsme vás žádali o pomoc s pátráním. Policie se totiž obrátila na sdělovací prostředky, aby jejich diváci a čtenáři pomohli zjistit totožnost lupiče. Ten přepadl během krátké doby v Ostravě hned dva obchody. Po zveřejnění se nám hned ozvali lidé, kteří muže znali a ukázalo se, že je to opravdu Polák.

Stáhnout video
Reklama

11. a 13. května vyloupil tehdy neznámý pachatel dva obchody. V jednom případě malé oděvy na Hlavní třídě v Porubě a ve druhém vtrhl za plného provozu do drogerie v centru Ostravy. Nijak se nemaskoval, pohrozil prodavačkám nožem a sám si vytáhl s pokladen peníze. Jednou 5 tisíc a v drogerii 30 tisíc korun. "Přitlačil ji k pokladně a řekl, že pokud nevytáhne peníze, tak ji pobodá. Když bude křičet, že ji bodne,"  řekla nám tehdy vedoucí prodejny.

V drogerii se ještě lupič ovládl, ale v oděvech už byl surovější a prodavačku dokonce praštil a kopl. Kriminalisté brzy dospěli k názoru, že se nemaskoval, protože není z našeho regionu a dokonce, že je to Polák. Proto vyzvali prostřednictvím médií o pomoc občany. Po našem vysílání a zveřejnění se hned na Facebooku ozvali lidé, kteří ho znají. "Po návratu na české území byl zadržen. Potvrdila se má slova, že je to Polák. Má vztah na Českou republiku. Má tady ženu a děti." uvádí kriminalista Radim Bena.

Muž byl po pár dnech zadržen. To ale přepadeným prodavačkám příliš nepomůže. Obě musely dokonce vyhledat pomoc lékaře.  "Je z toho úplně hotová, má špatné sny, ještě nevyšla sama ven, prostě se bojí," dodává vedoucí drogerie.

Lupič má 33 let. V minulosti už byl několikrát trestán za krádež i za zločin násilného charakteru a i nyní je v podmínce. K loupeží se přiznal. Peníze prý hned prohrál v herně. Hrozí mu 10 let vězení. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

DENTALCOMPLEX - CEREC SYSTÉM s.r.o.
Karviná
od 60 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu