Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Extrémní závod MAD RACE byl extrémně bahenní

Už po páté se na Vaňkově kopci u Ostravy sešli milovníci sportu a sebetrýznění, aby se utkali v extrémním překážkovém závodě MAD-RACE. Letos byla trať po vydatných deštích opět o něco náročnější a bahnitější. Všichni si ale moc užili.

Další ročník populárního extrémního závodu MAD-RACE opět přinesl pro startující nové překážky. Po startu na Vaňkově kopci byl sice začátek stejný, ale pak už se běželo opačným směrem. Celkem se do terénu vydalo tisíc sto závodníků, kteří si vybrali ze dvou délek tratí. "Jedná se o běh volným terénem, kdy využíváme tratě tak, jak ji příroda stvořila. Kopce, louky, pole, močály, roští, voda, bažiny a ještě tam stavíme další překážky, aby to nebylo tak jednoduché," směje se ředitel závodu Ivo Květoň.

Na královské trase dlouhé 13 km bylo 27 překážek a vítěz ji zvládl za hodinu a 12 minut. "Nejvíce na dno sem si sáhl při válení té velké pneumatiky. Byla to fakt fuška," pokyvuje hlavou Tomáš Suszka, vítěz trasy sport.

Kousek za ním doběhl Aleš Velička a Marek Zeman. Oba závodníci Polar Extreme týmu, kteří si ve všech předchozích ročnících rozdělovali první a druhá místa. "Nebylo takové dusno, jako minule, ale toho bahna a vody jsme si užili více. Tam, kde bylo loni po kotníky bahna, bylo letos po kolena vody, takže jsme se i vykoupali," vysvětluje Aleš Velička.

Na kratší tase hobby zvítězil Lukáš Hanyk. Nejstaršímu účastníkovi bylo 64 let a nejmladšímu 13. kromě toho byla připravena i trasa pro děti, kterých soupeřilo asi 200. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy