Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři oživili muže, který se topil v Krnově

Krásné, slunečné počasí posledních dní přilákalo mnoho lidí k vodě a záchranáři už také museli zachraňovat první plavce. V Krnově se u jezu topil muže, ale naštěstí se jej podařilo vytáhnout a oživit včas. Při první pomoci je vždy velmi důležitá rychlost.

V minulém týdnu spěchali záchranáři i hasiči k jezu na řece Opavě v Krnově Kostelci. 45 muž uklouzl na hraně jezu a spadl do vody. Pod hladinou byl několik minut a pak jeho bezvládné tělo unášel proud. Hasiči ho vytáhli na břeh a zdravotníci okamžitě začali s jeho resuscitací. "Podle svědků byl 45letý muž ve vodě asi 15 minut a poté byl vytažen bez známek života. Záchranáři prováděli resuscitaci a po 20 minutách se podařilo obnovit pravidelnou srdeční činnost," popisuje mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Muž je stále ve vážném stavu v Krnovské nemocnici na jednotce ARO a stále není jasné, zda tonutí bude mít trvalé následky. Proto je na místě znovu připomenout důležité zásady. Do vody nechoďte uhřátí, neskákejte po hlavě do neznámé vody, raději choďte ve dvou a nepijte na slunci alkohol. Pokud musíte pomoci tonoucímu, dbejte především na svou bezpečnost. Nebojte se první pomoci. "Pokud nedýchá, začínáme pěti vdechy a pak následuje masáž srdce," vysvětluje člen vodní záchranné služby.

Rychlost je v případě tonutí velmi důležitá a tak neváhejte a do příjezdu záchranářů provádějte masáž srdce a umělé dýchání v poměru 30:2.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy