MS kraj i Ostrava mají výbornou finanční kondici

Moravskoslezský kraj i jeho metropole Ostrava jsou ve skvělé finanční situaci. Potvrdila to renomovaná ratingová agentura, která podrobně prozkoumala hospodaření v uplynulém roce, stávající situaci i plány do budoucna. Kraj i Ostrava navíc špičkové hodnocení obhajovali.

Moravskoslezský kraj obhájil opět po roce nejlepší možné mezinárodní hodnocení za prozíravé hospodaření v loňském roce. Vyplynulo to ze závěrečného účtu a účetní závěrky. Kraj významně investuje, zhodnocuje majetek a přitom se mu daří udržovat nízkou zadluženost. Agentura Moody's přisoudila úřadu rating A2 s pozitivním výhledem. "Je to ocenění, jak hospodaříme. Máme stabilní rozpočet, na fondech máme vyšší částku v hotovosti a šetříme si ji na strategické projekty," vysvětluje náměstek hejtmana Jaroslav Kania.

Ostravě přisoudila stejná ratingová agentura rating A1 pozitivní.  Je to nejvyšší možné ohodnocení, které je shodné s ratingem České republiky a žádné město nemůže mít vyšší známku než stát. "Jsme schopni vytvářet přebytkové rozpočty. Máme slušné rezervy a máme pod kontrolou výdaje," popisuje náměstek primátora Martin Štěpánek.

Dobré ratingové hodnocení je lákadlem pro investory a lze díky němu získat například výhodný úvěr. Dobré výsledky hospodaření navíc vedou také k poklesu zadluženosti. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

Dnes
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Zítra
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků