Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj i Ostrava mají výbornou finanční kondici

Moravskoslezský kraj i jeho metropole Ostrava jsou ve skvělé finanční situaci. Potvrdila to renomovaná ratingová agentura, která podrobně prozkoumala hospodaření v uplynulém roce, stávající situaci i plány do budoucna. Kraj i Ostrava navíc špičkové hodnocení obhajovali.

Moravskoslezský kraj obhájil opět po roce nejlepší možné mezinárodní hodnocení za prozíravé hospodaření v loňském roce. Vyplynulo to ze závěrečného účtu a účetní závěrky. Kraj významně investuje, zhodnocuje majetek a přitom se mu daří udržovat nízkou zadluženost. Agentura Moody's přisoudila úřadu rating A2 s pozitivním výhledem. "Je to ocenění, jak hospodaříme. Máme stabilní rozpočet, na fondech máme vyšší částku v hotovosti a šetříme si ji na strategické projekty," vysvětluje náměstek hejtmana Jaroslav Kania.

Ostravě přisoudila stejná ratingová agentura rating A1 pozitivní.  Je to nejvyšší možné ohodnocení, které je shodné s ratingem České republiky a žádné město nemůže mít vyšší známku než stát. "Jsme schopni vytvářet přebytkové rozpočty. Máme slušné rezervy a máme pod kontrolou výdaje," popisuje náměstek primátora Martin Štěpánek.

Dobré ratingové hodnocení je lákadlem pro investory a lze díky němu získat například výhodný úvěr. Dobré výsledky hospodaření navíc vedou také k poklesu zadluženosti. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola Kašperské Hory, příspěvková organizace

od 12 270 do 15 585 Kč/měsíc

Detail

Dřevozpracující družstvo

od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

SAPRIL Morava s.r.o. - pracoviště Humpolec

od 91 do 100 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků