Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vláda prý poskytne peníze na kotlíkové dotace i půjčky

Obyvatelé MS kraje mohou být klidní. Ministr Richard Brabec slíbil, že vláda poskytne prostředky na pokrytí mimořádného zájmu o kotlíkové dotace. Rovněž potvrdil, že bude zajištěno financování i na kotlíkové půjčky, o které si mohou požádat obce přímo Statní fond životního prostředí.

Stáhnout video

10. dubna byla spuštěna třetí vlna kotlíkových dotací. Během necelé jedné minuty byla alokace 500 milionů korun vyčerpána a zbývající žádosti už padaly do jakéhosi zásobníku. Ten se naplnil za 9 dní. Přijato bylo celkem 10 a půl tisíce žádostí za miliardu 180 milionů korun. "Stávající alokace 500 milionů korun vystačí na 4 353 žádostí,"  vysvětluje náměstkyně hejtmana MS kraje Jarmila Uvírová. S dobrou zprávou přijel do Ostravy ministr Brabec: "Nejpozději do konce července půjde do vlády materiál, který se týká změny dokumentace Nová zelená úsporám, ze které bychom chtěli dofinancovat těch dalších 500 milionů korun." 

Největší zájem je v našem kraji o plynové kotle - žádostí je 50 procent, 30 procent tvoří tepelná čerpadla a 20 procent lidí chce topit biomasou. Oblíbené jsou v regionu i kotlíkové půjčky, které občané mohou dostat ze Státního fondu životního prostředí prostřednictvím svých obcí. Peníze po obdržení kotlíkové dotace vrátí a nebo postupně splatí. Na půjčky přibude dalších 100 milionů. "Původně měl být strop 500 milionů. My jsme dneska přivezli příslib, že jsme schopni pokrýt tyto kotlíkové půjčky do výše 600 milionů korun,"  doplňuje ministr životního prostředí Richard Brabec.

Aktuálně je už zpracována šestina žádostí o kotlíkové dotace. Úspěšní žadatelé jsou informováni průběžně. O kotlíkové půjčky si v celém kraji řeklo 81 obcí. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

HBR kovovýroba s.r.o.-000

od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Město Hodonín - pracoviště

od 18 500 do 26 830 Kč/měsíc

Detail

ZŠ - KOŘENSKÉHO - D

od 12 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků