Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

EKO MAGAZÍN: Vodní dílo Šance má nové infocentrum

  • Celý MS kraj,

S rekonstrukcí vodního díla Šance vybudovali vodohospodáři také novou provozní budovu. Její součástí je informační centrum. Vedle moderního designu celé budovy je tak pro návštěvníky k dispozici skvělá pomůcka - koncept klientského pracoviště s komfortní dotykovou obrazovkou.

“V novém informačním centru jsou k dispozici interaktivní obrazovky, na kterých si lidé mohou najít spoustu informací, videí, různých animací a mohou si kliknutím navolit jaké informace je zajímají. Například máme animace jak se plní nádrž při prudkých deštích, při protipovodňových stavech,” komentuje infostánek Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry, s. p.

Součástí prezentace je dva tisíce interakcí a dvě stě videí z produkce TV Polar. Pětičlenný realizační tým na obsahu infokiosku pro státní podnik Povodí Odry pracoval 10 měsíců.

“Většina lidí, kteří znají TV Polar ví, že vyrábíme zpravodajství a různé pořady a vysílá je v televizi. Ale TV Polar toho umí daleko více a jeden z takových produktů, které nabízíme firmám a společnostem je výroba informačních a prezentačních kiosků,” řekl Petr Panáč, výkonný ředitel TV Polar.

Obsah prezentace je rozdělen do tří sekcí. Jedna je určena expertům s konkrétními  odbornými daty, další pro běžné návštěvníky a poslední je cílená na děti. Vtipnou a zábavnou formou je pro ně připraveno nepřeberné množství informací jako například jaké ryby žijí v přehradě Šance a proč a také vědomostní kvíz. Systém je propojen s odborníky z Polaru a díky tomu je nepřetržitě monitorován. Další skvělou devizou projektu je to, že funguje jako jakási stavebnice, kterou je možné stále rozšiřovat o další informace i třeba na základě zájmu návštěvníků.  

“Tady od nás v TV Polar pracoval pětičlenný tým v úzké spolupráci s odborníky z Povodí Odry, kteří dohlíželi na veškerý obsah, aby bylo vše správně. Nutno říci, že se nám velmi dobře pracovalo s odborníky z Povodí Odry, protože to jsou srdcaři a přesně vědí do chtějí a byla radost s nimi pracovat,” říká s úsměvem P. Panáč.

Provozní doba informačního centra probíhá od května do září vždy od čtvrtka do neděle. Zatímco čtvrtek je vyhrazen spíše pro exkurze, o víkendech se lidem, kteří na přehradu Šanci zavítají, budou věnovat odborníci.

Na interiéru infocentra Šance pracovali projektanti z ostravského architektonického ateliéru "Projektstudio".

Povodí Odry uvažuje podobný návštěvnický servis umístit i u přehrady Nové Heřminovy, a to pro jesenickou stranu vodní soustavy.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail