Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smrt mladého motocyklisty na okruhu v Radvanicích, pořadatelé zvažují zrušení závodu

Městský závodní okruh v Radvanicích si vyžádal další oběť. Jednu ze zatáček nezvládl 25letý motocyklista, vyletěl ze silnice a po nárazu do ochranných bariér zahynul. Za 11. ročníků existence Okruhu Františka Bartoše jde už o třetího mrtvého závodníka. Pořadatelé nyní zvažují, že závod úplně zruší.

Závody pořádané přímo mezi domy ve městě jsou mnohem nebezpečnější, než ty na okruzích. Organizátoři sice každý sloup, strom nebo nebo rizikové místo důkladně zabezpečí, ale při vysokých rychlostech jde stále o život. I v neděli v Ostravě-Radvanicích se nehoda stala v zabezpečené zatáčce. Jenže 25letý závodník do ní zřejmě najel příliš rychle. "Oni těsně minou ten sloupek a on jel rovně. Nikdo nedokáže vysvětlit proč. Sebral ty dva sloupy a skončil přímo tady," popisuje nehodu jeden z diváků.

Závodník údajně hlavou narazil přímo do dřevěného sloupu, které drží ochranné sítě. Záchranáři byli na místě okamžitě, ale jeho zranění byla fatální. "Prováděli rozšířenou neodkladnou resuscitaci za pomoci přístrojů a léků 45 minut. Jejich úsilí však bylo marné a lékař musel konstatovat smrt," říká zastupující mluvčí Zdravotnické záchranné služby MS kraje Ladislav Lang. "

Tragédie se stala jen pár metrů od místa, kde v roce 2016 zahynul jezdec Olin Hanák, který měl pouhých 22 let. První smrtelná nehoda se na Okruhu Františka Bartoše stala v roce 2014. Tehdy při karambolu několika strojů zahynul rakouský jezdec Peter Benderle. Ten měl 27 roků. "Při závodech na přírodním okruhu je vždycky riziko. Nejsou tam žádné únikové zóny, žádné kačírky a většinou jsou okolo stromy, sloupy a domy. Jakákoliv chyba může vést ke katastrofálním následkům," vysvětluje dlouholetý instruktor jízdy na motocyklu a závodník Marek Stibor.

Případem se zabývá policie. Zajímavé je, že na silnici chybí brzdná stopa. Organizátor zvažuje, že by po jedenácti letech historii závodu ukončil. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy