Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podvodníci prodávali olej jako palivo do zemědělských strojů

Krycí název "Ředitel" je případ, na jehož konci je sedm zadržených osob, obviněných z krácení daní. Tito muži převáželi z Polska na Ostravsko minerální olej, který posléze prodávali v podstatě jako naftu do zemědělských strojů. Na oleje se přitom nevztahuje daň. Stát tak okradli o desítky milionů korun.

Velmi sofistikovaný způsob pro rychlé zbohatnutí vymyslel gang podvodníků z Ostravska. jeden z mužů si v Karviné pronajal sklad a do něj pak vozili z Polska minerální olej. Den deklarovali jako ředidlo, které nepodléhá spotřební dani. Později ho ale prodávali jako naftu, za kterou se ale naopak daň platí. Jejich zákazníky byli například zemědělci. "Minerální oleje se vyrábějí destilací ze surové nafty a mohou být zatíženy daní nebo nemusí. Záleží na tom, pro jaký účel slouží a z čeho jsou složeny. V tomto případě deklarovali olej jako rozpouštědlo," vysvětluje mluvčí Celního úřadu pro MS kraj Pavla Zdobnická.

Celníci provedli ve spolupráci s policií 15 prohlídek různých objektů na Karvinsku, Frýdeckomístecku a Novojičínsku. Našli 30 tisíc litrů minerálních olejů v obřích barelech, takže s převozem museli pomáhat i hasiči se speciální technikou. Zadrženo bylo celkem 7 lidí. "Vrchní komisař zahájil trestní stíhání 5 mužů od 35 do 58 let pro trestný čin krácení daně, poplatku a jiné podobné platby. Hrozí jim 10 let vězení," dodává mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Celníci zjistili, že v průběhu roku podvodníci nelegálně distribuovali asi 2 miliony litrů minerálních olejů. Za tu dobu připravili stát na daních o 42 milionů korun. 
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Jaroslav Kvapil

od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Město Poděbrady

od 21 700 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

LEKOL-TRANS s.r.o.

od 14 600 do 15 999 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků