Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj zachránil vlaky z Bruntálu do Malé Morávky

Mezi Bruntálem a Malou Morávkou vyjely turistické vlaky. Díky dotaci MS kraje budou jezdit během prázdnin vždy o víkendech a svátcích. Sedmnáctikilometrová opuštěná trať, po které vlaky Českých drah naposledy pravidelně jezdily před deseti lety, tak znovu ožila.

Už loni vyjely mezi Bruntálem a Malou Morávkou historické prázdninové vlaky. U turistů a návštěvníků Jeseníků vzbudily velký zájem. Za dva měsíce se jimi svezlo na 7 a půl tisíce lidí. MS kraj se proto rozhodl podpořit jejich provoz na dalších 7 let.

“Kraj vyčlenil částku 5,5 milionů korun právě na provoz těchto turistických vlaků. Našim cílem je samozřejmě odlehčit lokalitě Karlov, Malá Morávka, Karlova Studánka, aby turisté popřípadě obyvatelé využívali jinou dopravu než je třeba automobilová,” uvádí Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje

Vlaky budou jezdit o víkendech a svátcích 5x denně tam i zpátky až do poloviny září. Navazovat budou na rychlíky z Ostravy a Olomouce. A využít v nich můžete státní slevy pro mládež a seniory. Od příštího roku už by tu měl platit tarif ODIS. 

“Je zde vidět vagonek řady BLM, je to historický vagonek z přelomu 50.až 60.let 20.století, který byl vyráběn mimo jiné v Tatře Kopřivnice, je to připojený vagonek za motorový vagon, motorový vůz řady M131 dobře známý Červený Hurvínek,” popisuje vlak Ladislav Antalec, Slezský železniční spolek

Kromě konečné v Malé Morávce vlak na všech zastávkách zastavuje jen na znamení.

Výborná, byla moc hezká, trochu to hučelo, ale to už je starý vagony jinak nefungují, ale jinak to bylo příjemný.”

“Po dlouhé době jsem viděla Praděd..a vrátila jsem se o 63 let zpátky k tomu dřevěnému vláčku.”

“Velice pěkný zážitek, jsme tady na prázdninách s dětma, takže nám se to velice líbilo.”

“My jsme měli i ukulele sebou, takže byla i hudba. Začínali jsme jede jede mašinka, takže super zážitek, bezva.”

“Bylo to super.”

V srpnu budou vypraveny i dva speciální vlaky z Ostravy, a to na gastrofestival v Karlově Studánce a borůvkové hody v Malé Morávce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy