Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlaté cihly z ordinace na Novojičínsku ukradl uklízeč. Chtěl je prodat v zastavárnách

Vyšetřování krádeže zlatých cihel z ordinace lékaře na Novojičínsku bylo nakonec snazší, než se zdálo. Protože nebyly porušeny dveře, stačilo zkontrolovat, kdo má vlastně klíče. Černý Petr zůstal v rukou uklízeče. Ten se ke krádeži přiznal.

V červnu se z ordinace praktického lékaře na Novojičínsku ztratily zlaté cihly. Šlo o investiční zlato za asi 400 tisíc korun, které si ve své pracovně ukryl na přechodnou dobu v příruční pokladně. Od začátku bylo pro policii záhadou, jak se vlastně zloděj ke zlatu dostal, protože dveře byly netknuté a stále uzamčené. Policisté se nejprve vydali mezi překupníky, což často bývají zastavárny. "Byl zjištěn popis podezřelého, který se vyptával na výkup investičního zlata. Detailní popis, ale nebyl k dispozici a tak muž nebyl ustanoven," popisuje  průběh vyšetřování policista Roman Tkáč.

Také bylo nutné zjistit, kdo všechno má vlastně klíče od ordinace a podezřelý byl na světě. 38 letý pracovník úklidové služby se nakonec přiznal. Peníze potřeboval na obligátní řešení složité životní situace. Ukradl pokladnu, ale že v ní bylo i zlatu, netušil. "V době vloupání byl zaměstnán ve firmě, která prováděla úklid. Nebyl nikdy trestán," potvrzuje kriminalista. 

Uklízeči nyní hrozí 5 let vězení. Policisté u něj našli ale jen 7 zlatých cihel. Co udělal se zbylými v hodnotě asi 100 tisíc nechtěl říct. Muž je stíhán na svobodě. 
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

EUROVIA CS, a.s. - OSTRAVA

od 28 000 do 31 000 Kč/měsíc

Detail

28. základní škola Plzeň, Rodinná 39, příspěková organizace

od 20 500 Kč/měsíc

Detail

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o., Železniční stanice Ostrava - Svinov

od 95 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků