Zlaté cihly z ordinace na Novojičínsku ukradl uklízeč. Chtěl je prodat v zastavárnách

Vyšetřování krádeže zlatých cihel z ordinace lékaře na Novojičínsku bylo nakonec snazší, než se zdálo. Protože nebyly porušeny dveře, stačilo zkontrolovat, kdo má vlastně klíče. Černý Petr zůstal v rukou uklízeče. Ten se ke krádeži přiznal.

V červnu se z ordinace praktického lékaře na Novojičínsku ztratily zlaté cihly. Šlo o investiční zlato za asi 400 tisíc korun, které si ve své pracovně ukryl na přechodnou dobu v příruční pokladně. Od začátku bylo pro policii záhadou, jak se vlastně zloděj ke zlatu dostal, protože dveře byly netknuté a stále uzamčené. Policisté se nejprve vydali mezi překupníky, což často bývají zastavárny. "Byl zjištěn popis podezřelého, který se vyptával na výkup investičního zlata. Detailní popis, ale nebyl k dispozici a tak muž nebyl ustanoven," popisuje  průběh vyšetřování policista Roman Tkáč.

Také bylo nutné zjistit, kdo všechno má vlastně klíče od ordinace a podezřelý byl na světě. 38 letý pracovník úklidové služby se nakonec přiznal. Peníze potřeboval na obligátní řešení složité životní situace. Ukradl pokladnu, ale že v ní bylo i zlatu, netušil. "V době vloupání byl zaměstnán ve firmě, která prováděla úklid. Nebyl nikdy trestán," potvrzuje kriminalista. 

Uklízeči nyní hrozí 5 let vězení. Policisté u něj našli ale jen 7 zlatých cihel. Co udělal se zbylými v hodnotě asi 100 tisíc nechtěl říct. Muž je stíhán na svobodě. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků