Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlaté cihly z ordinace na Novojičínsku ukradl uklízeč. Chtěl je prodat v zastavárnách

Vyšetřování krádeže zlatých cihel z ordinace lékaře na Novojičínsku bylo nakonec snazší, než se zdálo. Protože nebyly porušeny dveře, stačilo zkontrolovat, kdo má vlastně klíče. Černý Petr zůstal v rukou uklízeče. Ten se ke krádeži přiznal.

V červnu se z ordinace praktického lékaře na Novojičínsku ztratily zlaté cihly. Šlo o investiční zlato za asi 400 tisíc korun, které si ve své pracovně ukryl na přechodnou dobu v příruční pokladně. Od začátku bylo pro policii záhadou, jak se vlastně zloděj ke zlatu dostal, protože dveře byly netknuté a stále uzamčené. Policisté se nejprve vydali mezi překupníky, což často bývají zastavárny. "Byl zjištěn popis podezřelého, který se vyptával na výkup investičního zlata. Detailní popis, ale nebyl k dispozici a tak muž nebyl ustanoven," popisuje  průběh vyšetřování policista Roman Tkáč.

Také bylo nutné zjistit, kdo všechno má vlastně klíče od ordinace a podezřelý byl na světě. 38 letý pracovník úklidové služby se nakonec přiznal. Peníze potřeboval na obligátní řešení složité životní situace. Ukradl pokladnu, ale že v ní bylo i zlatu, netušil. "V době vloupání byl zaměstnán ve firmě, která prováděla úklid. Nebyl nikdy trestán," potvrzuje kriminalista. 

Uklízeči nyní hrozí 5 let vězení. Policisté u něj našli ale jen 7 zlatých cihel. Co udělal se zbylými v hodnotě asi 100 tisíc nechtěl říct. Muž je stíhán na svobodě. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy