Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důležité stavby v kraji se daří realizovat. Ještě letos začne stavba II. etapy obchvatu F-M

Důležité stavby v kraji se daří realizovat. Ještě v tomto roce by mohla začít výstavba druhé části obchvatu Frýdku-Místku stejně tak dostavba obchvatu Třince mezi Třanovicemi a Nebory. Na návštěvě Moravskoslezského kraje to oznámil nový ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Druhá etapa obchvatu Frýdku-Místku zná vítěze výběrového řízení. Ještě v srpnu by mohlo Ředitelství silnic a dálnic podepsat smlouvu se zhotovitelem a v září zahájit stavbu. V současné chvíli běží podle harmonogramu také stavba první části. Celý obchvat by mohl být hotový nejpozději zkraje roku 2022.

“Dokončení obchvatu Frýdku-Místku má velký význam pro Ostravu, protože dříve či později se začne opravovat dálnice D1, a to bude znamenat její kompletní uzávěru asi na dva nebo na tři roky. A těch 20 tisíc Poláků musí někde projet, takže ti budou projíždět právě přes Frýdek-Místek. Takže když bude dokončený kompletní čtyřpruh přes Frýdek-Místek, přes Rybí, až na Nový Jičín, potom můžeme začít opravovat tu D1,” uvedl náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

Ještě letos by se mohlo začít s dostavbou obchvatu Třince v úseku mezi Třanovicemi a Nebory.

“Předpoklad je takový, že by to byl říjen nebo listopad. Je tam ale velké riziko, a to v tom, že se neúspěšný uchazeč, kterého jsme vyloučili ze zadávacího řízení, odvolá na Úřad hospodářské soutěže. V té chvíli bychom museli čekat na jeho rozhodnutí a celá ta stavba se posune do příštího roku,””ředitel ŘSD Radek Mátl.

Optimisticky vyznívá také situace kolem prodloužené rudné v Ostravě. Pokud půjde vše podle plánu, měla by dostavba nedokončené části v listopadu nabýt právní moci, pak se vybere zhotovitel a za rok v létě by mohla být silnice dokončená.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail