Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Razová Fest: Spousta atrakcí ve vzduchu i ve vodě. Plno nevšedních zážitků pro tisíce lidí

Obec Razová na Bruntálsku ukázala, že má velký potenciál stát se atraktivní pro turisty. Společně s místním jacht klubem uspořádala vůbec první Razová fest voda vzduch, na který se sjely stovky lidí.

Historická letadla, rogala, vrtulníky, paddellboardy, živé kapely a spoustu dalších atrakcí nabídl první ročník Razová Festu voda - vzduch, který probíhal ve stejnojmenné obci v krásném prostředí přehrady Slezská Harta.  

„Pár lidí, kteří to myslí dobře se dalo dohromady a zorganizovalo tady první ročník Razová fest. Přiletěly tady letadla z Rakouska, ze Švýcarska, z Německa, Polska, Slovenska a chceme ukázat tady místním, že to není zapomenutý kraj, ale že má velký potenciál, ale někdo se o něj musí starat,“ říká autor a ředitel festivalu Jiří Vahalík.

Návštěvníci tak shlédli mimo jiné vzdušný souboj historických letadel, jehož hlavní aktérkou byla mistryně světa ve skupinové akrobacii Radka Máchová, vyzkoušeli si jachting a jízdu na dračích lodích, předvedli se i vodní záchranáři nebo Elvis Presley revival a nechyběl ani velkolepý ohňostroj na vodě.

„Akce je super, samozřejmě já se vrátím na začátek, kdy jsme dostali nabídku od místního jacht klubu, jestli bysme nebyli spoluorganizátory tohoto báječného festivalu. Tak jsme neváhali ani chvilku. Věřím, že přispěje k tomu, aby toho kulturního a společenského života bylo mnohem víc než doposud,“ hodnotí starosta Razové Ivan Fehervári (nez.).

Anketa, návštěvníci Razová Festu: „Dneska se mi tady líbí hodně dobře, nejvíc mě tady pobalily vrtulníky, pak ty lodě, no a pak takové ty další atrakce, třeba skákací hrad a takové.“

„Tady se mi líbí nejvíc ty pádla a skákací hrad.“

„Mě se líbí nejvíc koně, pádla a letadla a když se tam bude dívat moje mamka, řekněte, že ji mám moc rád.“

Razovská zátoka by se měla do budoucna ještě více zmodernizovat. Chybí tady zejména zázemí pro turisty. V současné době má místní jachtklub společně s obcí udělaný projekt na nové infocentrum. I to si mohli lidé na festivalu prohlédnout. Razovská zátoka by se tak měla do budoucna ještě více zmodernizovat. Chybí tady zejména zázemí pro turisty.
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

Best Account s.r.o. - pracoviště

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum J. J. Pestalozziho, o.p.s

od 28 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BUFFALO FARM s.r.o.

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků