Ve Frenštátě se skákalo na lyžích. Memoriál Jiřího Rašky ovládl Nor

Do Frenštátu pod Radhoštěm se už po osmé sjeli skokani z celého světa. Konal se totiž další ročník tradičního memoriálu Jiřího Rašky. Závod byl součástí Kontinentálního poháru ve skocích na lyžích.

Memoriál Jiřího Rašky je závod letní série skoků na lyžích, který nese jméno a odkaz historicky prvního československého vítěze zimních olympijských her. Vítězi tohoto memoriálu je dokonce na rok zapůjčena putovní trofej, která je originálem poháru, jež získal Jiří Raška za výhru v závodě Turné čtyř můstků v roce 1969. I letos přijeli skokani z celého světa. Podpořit je přišel i vítěz světového poháru Jakub Janda, který se zabývá sportem i jako poslanec parlamentu. "Mám z toho velkou radost. Už když se konal první ročník, chtěli jsem se z toho udělat tradici. Dnes už je osmý ročník a já věřím, že se tady sejdeme i u 30. ročníku," vzpomíná šéf sekce skokanů Českého lyžařského svazu a poslanec Jakub Janda.

Závod ovládl Nor Aune. Z našich se nejlépe vedlo Filipu Sakalovi, který skončil čtvrtý. Domácímu závodníku z Dukly Frenštát Sebastianu Kellermannovi se naopak příliš nedařilo a skončil až 58. "Dneska mi ten skok nevyšel. Nemůžu se vymlouvat, že se mi ten můstek nelíbí," vysvětluje skokan Sebastian Kellermann.

Areál ve Frenštátě pod Radhoštěm by se už brzy měl dočkat rekonstrukce a návštěvníci si mohli na vlastní oči prohlédnut model projektu. "Jiří Raška a Areál Jiřího Rašky mezi sportovní pojmy patří a bylo by velkou škodou, kdybychom se nesnažili ten areál posunout do 21. století," říká náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczný. 

Na financování nového areálu by se mělo podílet více subjektů. Stát, kraj i město Frenštát pod Radhoštěm.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků