Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vandalové kradou a ničí sdílená kola ve Vítkovicích, provozovatel tam zrušil první stanici

Poprvé musela být v Ostravě zrušena jedna stanice sdílených jízdních kol. Důvodem jsou vandalové, kteří kola často ničili. Zajímavé je, že stojany byly na rušném místě na náměstí uprostřed Vítkovic před úřadem městského obvodu. To ale asi vandaly neodradilo.

Bikesharing neboli sdílení jízdních kol se nebývale rozšířilo. Po Ostravě se přidal i Havířov a Frýdek Místek a v plánu na příští rok to mají i další města. Zatím jsme vás informovali spíše o rozšiřování teto služby. Nyní ale v Ostravě musela být vůbec první stanice zrušena. Důvodem jsou opakované vandalské útoky na kola. Ta jsou buď ničena a nebo dokonce rozebírána. Zloděj si kolo odnese do sklepa, kde z něj ukradne některé díly a zbytek zahodí. Ve Vítkovicích byla proto zrušena stanice u radnice. "V poslední době byl větší nárůst ničení jízdních kol v Ostravě. Na to jsme reagovali zrušením stanice 1. máje, kde se těch případů vyskytlo více," vysvětluje ředitel Nextbike Tomáš Karpov.

Drtivá většina lidí je přitom touto službou nadšena. Kola samozřejmě neničí ti, co si je půjčují a jezdí na nich. Uživatelé se musejí zaregistrovat. Jde o vandaly a zloděje. Ostatní jejich počínání nechápou. "Já jsem rodačka, ale co se tady teď děje je hrozné, to nepamatuju," kroutí hlavou obyvatelka Vítkovic a další ji doplňuje: "Občané si toho neváží a je to špatné. Dalo se to čekat."

Zrušení stanice v Ostravě Vítkovicích, ale nemusí být poslední. Problémy jsou i v okolí centra. Například na Křižíkově ulici v Přívoze. Některými případy se zabývá také policie. Naopak zcela bez problému funguje Poruba a Ostrava-Jih. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy