Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vandalové kradou a ničí sdílená kola ve Vítkovicích, provozovatel tam zrušil první stanici

Poprvé musela být v Ostravě zrušena jedna stanice sdílených jízdních kol. Důvodem jsou vandalové, kteří kola často ničili. Zajímavé je, že stojany byly na rušném místě na náměstí uprostřed Vítkovic před úřadem městského obvodu. To ale asi vandaly neodradilo.

Bikesharing neboli sdílení jízdních kol se nebývale rozšířilo. Po Ostravě se přidal i Havířov a Frýdek Místek a v plánu na příští rok to mají i další města. Zatím jsme vás informovali spíše o rozšiřování teto služby. Nyní ale v Ostravě musela být vůbec první stanice zrušena. Důvodem jsou opakované vandalské útoky na kola. Ta jsou buď ničena a nebo dokonce rozebírána. Zloděj si kolo odnese do sklepa, kde z něj ukradne některé díly a zbytek zahodí. Ve Vítkovicích byla proto zrušena stanice u radnice. "V poslední době byl větší nárůst ničení jízdních kol v Ostravě. Na to jsme reagovali zrušením stanice 1. máje, kde se těch případů vyskytlo více," vysvětluje ředitel Nextbike Tomáš Karpov.

Drtivá většina lidí je přitom touto službou nadšena. Kola samozřejmě neničí ti, co si je půjčují a jezdí na nich. Uživatelé se musejí zaregistrovat. Jde o vandaly a zloděje. Ostatní jejich počínání nechápou. "Já jsem rodačka, ale co se tady teď děje je hrozné, to nepamatuju," kroutí hlavou obyvatelka Vítkovic a další ji doplňuje: "Občané si toho neváží a je to špatné. Dalo se to čekat."

Zrušení stanice v Ostravě Vítkovicích, ale nemusí být poslední. Problémy jsou i v okolí centra. Například na Křižíkově ulici v Přívoze. Některými případy se zabývá také policie. Naopak zcela bez problému funguje Poruba a Ostrava-Jih. 
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Na kole do Gruzie a zpět 7000 km /cestovatelský stand up

13.05. 17:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Nestátní zdravotnické zařízení Dětského integračního centra a mateřské školy, s.r.o.

od 19 730 do 33 790 Kč/měsíc

Detail

AMBOSELI s.r.o., Plzeňský kraj

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

STŘECHY ČR s.r.o. okres Příbram

od 19 400 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků