Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekordní účast na závodech dračích lodí na Slezské Hartě, obrovský byl i zájem lidí

Slezská Harta patřila největším závodům dračích lodí v MS kraji. Do Leskovce nad Moravicí na ně dorazily tisíce lidí. Užívaly si nejen úžasnou atmosféru, ale i pestrý doprovodný program.

Více než 1200 závodníků v originálních kostýmech si letos nenechalo ujít závody dračích lodí na Slezské Hartě, které se řadí mezi největší v Česku. Opět se závodilo O pohár MS kraje a o pohár mikroregionu Slezská Harta.

“Je to rekordní ročník dračích lodí. Já si myslím, že atmosféra zde na Slezské Hartě je vynikající, protože tolik diváků, co přišlo povzbuzovat ty týmy v tomto roce je opravdu pro nás velkou ctí,” má radost Jan Krkoška náměstek hejtmana MS kraje

Letos se přihlásilo tolik posádek, že organizátoři museli jejich počet omezit na 60

“Je to hraniční číslo pro nás,aby se to dalo zvládnout organizačně. Je tu více jak 1260 závodníků sportujících, samozřejmě jejich doprovod a návštěvníci, takže očekáváme, že může být výrazně přes 10 tisíc návštěvníků za tento víkend. Což na tuto oblast je něco mimořádného,” uvádí Josef Havlík, předseda mikroregionu Slezská Harta

Zatímco sobota patřila rozjížďkám a finále na trati dlouhé 200 metrů, v neděli se jel kilometrový maraton.

Dneska super tým, super počasí, takže vyhrajem.” 

“Momentálně se rozpouštím, takže, ale samozřejmě v plné náladě, takže výborné je to.”

“My si to užíváme hodně. To vidíte. Když se rozhlédnete, tak vidíte, že je tady výborná atmosféra.”

“My jsme Darmožrouti, my jsme ze Zátora a z okolí až z pražského.”

Závody ale nebyly ani tak o vítězství jako o zábavě. O tu se postaraly nejen posádky, ale i bohatý program. Děti se vyřádily na různých atrakcích a dospělí si užili spoustu koncertů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy