Jasnovidka Edita je u soudu! Na internetu se za ni vydával mladík z Ostravy, vydělal stovky tisíc

Velmi výnosnou obživu vymyslel mladík z Ostravy. Na sociálních sítích se vydával za jasnovidku Editu a nabízel lidem své esoterické služby. Předpovídal budoucnost, ale také například čistil zájemcům duše. Takto si přišel na statisíce aniž by vlastnil živnostenské oprávnění. Kromě toho se ale dopustil i dalších zločinů a tak skončil před soudem.

Edita jasnovidka Nováková, Edita Jasnovidka, kartářka Edita... to jsou pseudonymy, které využíval David Kotlár z Ostravy pro své podnikání. Různými způsoby předpovídal budoucnost. Klientelu tvořily především důvěřivé ženy, které platily od stovek po desetitisíce korun. Uměl dokonce očistit duši posedlou ďáblem. 112 klientů obral o asi milion 800 tisíc korun. "Poskytování služeb spočívalo v nabídce esoterických služeb, výkladu karet, numerologie, čištění duše, věštění, k čemuž je potřeba živnostenské oprávnění," popisuje státní zástupkyně Darina Čavojská. 

I když Kotlár vydělával statisíce, brala jeho rodina dávky v hmotné nouzi. Celkově takto získali asi 280 tisíc korun. Kromě neoprávněného podnikání tak byl obviněn i z podvodu a legalizace výnosů z trestné činnosti. Ke všemu se přiznal a státní zastupitelství mu nabídlo dohodu o vině a trestu. Tu přijal a okresní soud v Porubě ji schválil. "Dohoda o vině a trestu byla schválena. Soud potvrdil, že obviněný dostal jednak peněžitý trest, podmíněný trest odnětí svobody a byl zavázán k náhradě škody," dodává státní zástupkyně.

Kotlár dostal čtyřletou podmínku a navíc musí zaplatit pokutu 150 tisíc. 280 tisíc musí také vrátit úřadu práce. Platby za předpovědi budoucnosti, ale vracet nebude. "Peníze nevrátím, protože služby byly poskytnuty. Já karty vyložit umím," vysvětluje jasnovidec David Kotlár.

Dohoda o vině a trestu se u nás používá od roku 2012. Za přiznání dostane obviněný nižší trest, aniž by proběhlo hlavní líčení s mnohdy několikaletým dokazováním. 
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 20.11. 7:59
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 20.11. 7:59
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 20.11. 7:59
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků