Jasnovidka Edita je u soudu! Na internetu se za ni vydával mladík z Ostravy, vydělal stovky tisíc

Velmi výnosnou obživu vymyslel mladík z Ostravy. Na sociálních sítích se vydával za jasnovidku Editu a nabízel lidem své esoterické služby. Předpovídal budoucnost, ale také například čistil zájemcům duše. Takto si přišel na statisíce aniž by vlastnil živnostenské oprávnění. Kromě toho se ale dopustil i dalších zločinů a tak skončil před soudem.

Edita jasnovidka Nováková, Edita Jasnovidka, kartářka Edita... to jsou pseudonymy, které využíval David Kotlár z Ostravy pro své podnikání. Různými způsoby předpovídal budoucnost. Klientelu tvořily především důvěřivé ženy, které platily od stovek po desetitisíce korun. Uměl dokonce očistit duši posedlou ďáblem. 112 klientů obral o asi milion 800 tisíc korun. "Poskytování služeb spočívalo v nabídce esoterických služeb, výkladu karet, numerologie, čištění duše, věštění, k čemuž je potřeba živnostenské oprávnění," popisuje státní zástupkyně Darina Čavojská. 

I když Kotlár vydělával statisíce, brala jeho rodina dávky v hmotné nouzi. Celkově takto získali asi 280 tisíc korun. Kromě neoprávněného podnikání tak byl obviněn i z podvodu a legalizace výnosů z trestné činnosti. Ke všemu se přiznal a státní zastupitelství mu nabídlo dohodu o vině a trestu. Tu přijal a okresní soud v Porubě ji schválil. "Dohoda o vině a trestu byla schválena. Soud potvrdil, že obviněný dostal jednak peněžitý trest, podmíněný trest odnětí svobody a byl zavázán k náhradě škody," dodává státní zástupkyně.

Kotlár dostal čtyřletou podmínku a navíc musí zaplatit pokutu 150 tisíc. 280 tisíc musí také vrátit úřadu práce. Platby za předpovědi budoucnosti, ale vracet nebude. "Peníze nevrátím, protože služby byly poskytnuty. Já karty vyložit umím," vysvětluje jasnovidec David Kotlár.

Dohoda o vině a trestu se u nás používá od roku 2012. Za přiznání dostane obviněný nižší trest, aniž by proběhlo hlavní líčení s mnohdy několikaletým dokazováním. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků