Kradli auta, zapalovali je. Feťáci se specializovali na Octavie druhé řady

Jeden z největších případů krádeží vozidel rozkryli v minulých dnech orlovští kriminalisté. Zadrželi dva narkomany, kteří během pár měsíců ukradl a nebo alespoň vykradli 92 vozidel. Řádili po celém kraji, ale i na Slovensku a Polsku.

V celém našem kraji stoupl od července 2018 počet vykradených a ukradených vozidel. Zejména šlo o Octavie druhé řady, jejichž zabezpečení jde snadněji překonat. O 4 měsíce později byl v Bohumíně po krátké honičce zadržen 35letý muž v kradeném autě a za další měsíc, tedy v listopadu v Karviné byl zadržen 39letý muž. Opět v kradeném autě a opět po honičce. Ukázalo se, že jde o komplice, kteří za 4 měsíce ukradli nebo vykradli 92 vozidel. "Vloupali se přes levé přední dveře do vozidla a pak za pomocí speciálního zařízení killer obešli řídící jednotku, vozidlo nastartovali, odjeli a prodali ho," doplňuje kriminalista z Orlové Libor Mikula.

S odbytem si muži hlavu nelámali. Zatímco většinu autorádií a navigací vozili překupníkovi do Ostravy, Octavie převážně končily na náhradní díly na Slovensku po 15 tisících za kus. Aby se pak dostali zpátky, většinou si ukradli auto, které pak naopak prodali v Česku. Některá auta kvůli zničení stop zapálili. "Vozidla zapalovali pouze v několika případech a většinou to bylo, když unikali hlídce a chtěli znemožnit identifikaci," vysvětluje státní zástupkyně Iveta Kozielová.

Peníze používali zejména na nákup drog. Oba už za podobnou trestnou činnost byli ve vězení a naposledy byli propuštěni na jaře 2018. Celkem napáchali škodu za milion 500 tisíc korun.  
innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků