Ocelářské derby: Vítkovice obraly Třinec třemi góly v závěru

Předehrávka hokejové extraligy přinesla tradiční derby mezi Vítkovicemi a Třincem. Hosté vstupovali do tohoto zápasu jako velký favorit, ale nakonec odjížděli z Ostravar Arény bez jediného bodu.

Kdo si vsadil na vítězství Třince, o toho se asi musel pokoušet infarkt. Třinečtí Oceláři byli většinu zápasu lepším týmem, domácí do ničeho nepouštěli a hlídali si vedení 3:1. Ale neuhlídali. Vítkovická smršť v samotném závěru zápasu vypadala následovně: 56. minuta Kurovský snižuje na 2:3, 58. minuta při power play Bukarts vyrovnává na 3:3 a devět vteřin před koncem doráží Třinec Rastislav Dej. Vítkovice tak po skvělém obratu poráží Třinec 4:3.

"Ukázali jsme obrovskou sílu, nevzdali jsme to a bojovali až do konce. Myslím, že se nás soupeři začnou bát, když jsme dokázali otočit zápas s mistrem," spokojeně konstatoval útočník Vítkovic Šimon Stránský. A exvítkovický Patrik Bartošák, nyní gólman Třince se zlobil, že Třinečtí vyrobili tolik chyb: "Vedeme pár minut před koncem 3:1 a hloupými chybami si to necháme utéct. Pokud chceme hrát nahoře, nemůže se nám to stávat."

Oba týmy si ocelářské derby zopakují už 3. 10. opět v Ostravě.