Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj pomůže znevýhodněným oblastem, nejvíce peněz půjde na Bruntálsko

MS kraj se chce zaměřit na znevýhodněné lokality, které opouštějí obyvatelé. Jde zejména o Vítkovsko a Osoblažsko, kde bude rozděleno téměř 20 milionů korun na investice. Podporu dostanou obce do 5 tisíc obyvatel.

V našem kraji je několik oblastí, které jsou znevýhodněné kvůli okolnostem, které samy nedokáží ovlivnit. Může to být například špatná dopravní dostupnost horských oblastí, zhoršená kvalita ovzduší nebo nedostatek pracovních míst. Lidé pak z těchto lokalit odcházejí. To chce MS kraj zastavit a proto připravil dotační program, který mohou využít takto postižené obce. "Jde o projekty, které by měly zamířit na rozvoj vesnic. Bude se moci modernizovat školství a rozvoj vesnice jako takové a duhou oblastí je rozvoj podnikání," vysvětluje náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Jednou z podpořených obcí je i Dívčí Hrad na Bruntálsku, kde žije asi 300 obyvatel. Vedení obce plánuje výrobní halu. "Zvýšíme počet zaměstnanců a tím pádem bojujeme proti nezaměstnanosti. Druhá dotace míří na výstavbu rodinného domu," doplňuje starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.

Podporu získala i obec Hlinka. Ta leží na Osoblažsku a 180 obyvatel. Dostane celkem 6 milionů korun. "Odkoupíme starou restauraci, která je součástí našeho kulturního domu a opravíme ji. Vzniknou tam reprezentativní prostory," říká starosta Marcel Chovančák. 

O podporu mohou žádat obce do 5 tisíc obyvatel. Mohu si podat dvě žádosti a každý projekt může být podpořit maximálně 3 miliony korun. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

Solpap, s.r.o.

od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

RONAL CR s.r.o. - provozovna

od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

PANAV, a.s.

od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků