Kraj pomůže znevýhodněným oblastem, nejvíce peněz půjde na Bruntálsko

MS kraj se chce zaměřit na znevýhodněné lokality, které opouštějí obyvatelé. Jde zejména o Vítkovsko a Osoblažsko, kde bude rozděleno téměř 20 milionů korun na investice. Podporu dostanou obce do 5 tisíc obyvatel.

V našem kraji je několik oblastí, které jsou znevýhodněné kvůli okolnostem, které samy nedokáží ovlivnit. Může to být například špatná dopravní dostupnost horských oblastí, zhoršená kvalita ovzduší nebo nedostatek pracovních míst. Lidé pak z těchto lokalit odcházejí. To chce MS kraj zastavit a proto připravil dotační program, který mohou využít takto postižené obce. "Jde o projekty, které by měly zamířit na rozvoj vesnic. Bude se moci modernizovat školství a rozvoj vesnice jako takové a duhou oblastí je rozvoj podnikání," vysvětluje náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Jednou z podpořených obcí je i Dívčí Hrad na Bruntálsku, kde žije asi 300 obyvatel. Vedení obce plánuje výrobní halu. "Zvýšíme počet zaměstnanců a tím pádem bojujeme proti nezaměstnanosti. Druhá dotace míří na výstavbu rodinného domu," doplňuje starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.

Podporu získala i obec Hlinka. Ta leží na Osoblažsku a 180 obyvatel. Dostane celkem 6 milionů korun. "Odkoupíme starou restauraci, která je součástí našeho kulturního domu a opravíme ji. Vzniknou tam reprezentativní prostory," říká starosta Marcel Chovančák. 

O podporu mohou žádat obce do 5 tisíc obyvatel. Mohu si podat dvě žádosti a každý projekt může být podpořit maximálně 3 miliony korun. 
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 18.10. 3:01
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 3:01
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 18.10. 3:01
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu