Nové centrum americké kultury a historie v Ostravě, na otevření přijel i velvyslanec USA

Americký velvyslanec přijel osobně do Ostravy, aby se zúčastnil mimořádné události v rozvoji mezinárodních vztahů. Ve městě totiž bylo otevřeno centrum americké kultury a historie. Je v městské knihovně a jeho program je opravdu nabitý.

Stáhnout video

Spolupráce americké ambasády v Praze a Knihovny města Ostravy vyvrcholila otevřením unikátního místa pro setkávání lidí - American Corner Ostrava. O významu centra americké kultury a historie svědčí to, že si ho nenechal ujít ani sám americký velvyslanec Stephen B. King, který na potvrzení mimořádnosti této události podepsal s primátorem Tomášem Macurou memorandum o spolupráci. "To, co zde vidíte, je jen začátek dlouhodobé spolupráce s knihovnou, městem a krajem. Téměř každý den zde najdete nějaký program, a a já doufám, že si v něm každý najde něco, co ho sem přivede,“ říká americký velvyslanec Stephen B. King.

Rozvoj vzájemných vztahů by se měl týkat především oblasti vědy, vzdělávání a kultury. Centrum je významné také pro studenty, kteří si mohou například procvičit angličtinu s rodilými mluvčími. "Mám za to, že to naplní zájem, který registrujeme u mladých lidí," potvrzuje primátor Tomáš Macura.

O program se stará přímo knihovna. Akce budou pro školy i veřejnost. K dispozici bude samozřejmě internet i knihy a časopisy. "Doufáme, že se nám podaří do programu zařadit besedy se zajímavými lidmi. Amerika má plno zajímavých vědců, sportovců i umělců," říká ředitelka Knihovny města Ostravy Miroslava Sabelová.

Americké centrum je ve druhém patře budovy knihovny na ulici 28. října u Sýkorova mostu. Vstup je volný. 
Den Poezie na téma Otevřete oči!

Dnes 16:00 - 14:08
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 14.11. 14:08
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 14.11. 14:08
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků