Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové centrum americké kultury a historie v Ostravě, na otevření přijel i velvyslanec USA

Americký velvyslanec přijel osobně do Ostravy, aby se zúčastnil mimořádné události v rozvoji mezinárodních vztahů. Ve městě totiž bylo otevřeno centrum americké kultury a historie. Je v městské knihovně a jeho program je opravdu nabitý.

Stáhnout video

Spolupráce americké ambasády v Praze a Knihovny města Ostravy vyvrcholila otevřením unikátního místa pro setkávání lidí - American Corner Ostrava. O významu centra americké kultury a historie svědčí to, že si ho nenechal ujít ani sám americký velvyslanec Stephen B. King, který na potvrzení mimořádnosti této události podepsal s primátorem Tomášem Macurou memorandum o spolupráci. "To, co zde vidíte, je jen začátek dlouhodobé spolupráce s knihovnou, městem a krajem. Téměř každý den zde najdete nějaký program, a a já doufám, že si v něm každý najde něco, co ho sem přivede,“ říká americký velvyslanec Stephen B. King.

Rozvoj vzájemných vztahů by se měl týkat především oblasti vědy, vzdělávání a kultury. Centrum je významné také pro studenty, kteří si mohou například procvičit angličtinu s rodilými mluvčími. "Mám za to, že to naplní zájem, který registrujeme u mladých lidí," potvrzuje primátor Tomáš Macura.

O program se stará přímo knihovna. Akce budou pro školy i veřejnost. K dispozici bude samozřejmě internet i knihy a časopisy. "Doufáme, že se nám podaří do programu zařadit besedy se zajímavými lidmi. Amerika má plno zajímavých vědců, sportovců i umělců," říká ředitelka Knihovny města Ostravy Miroslava Sabelová.

Americké centrum je ve druhém patře budovy knihovny na ulici 28. října u Sýkorova mostu. Vstup je volný. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO

od 20 200 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

VaKKoS - vzduchotechnika spol. s r.o.

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

FRAGMA JOB s.r.o. - pracoviště

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků