Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeští zahradníci zásobují zemědělské Polsko, bohužel i marihuanou

Zásahová jednotka ukončila podnikání Polsko českého drogového gangu, který obchodoval s marihuanou. Potvrdil se trend, kdy naše země slouží jako zdroj a v Polsku je hotová droga prodávána uživatelům. Zadrženo bylo zatím 10 osob, které měly nejrůznější úkoly.

Tyto záběry natočili policisté na zahradě rodinného domu na Hodonínsku. Vidíte, že na jižní Moravě se marihuaně velmi daří. Rostliny mají přes dva metry a jsou hodně košaté. Jejich pěstitel byl zadržen. Je jedním ze 4 mužů, kteří byli členy Česko polského gangu, který pěstoval, ale i kupoval marihuanu v naší zemi a zásoboval pak naše severní sousedy. Poláci zadrželi dalších 6 osob. "Bylo to poté, co Poláci přijeli na naše území pro náklad marihuany, který převezli na území Polska," popisuje náměstek ředitele PČR MS kraje Radim Wita. 

Na čilý přeshraniční obchod s marihuanou upozornily naše kriminalisty Poláci. Toxi tým pak gang sledoval asi měsíc, přičemž došlo k předání asi 50 kilogramů marihuany. Kilo překupníkům dodávali za 72 tisíc korun. Zadržení Češi drogu buď přímo pěstovali a nebo ji nakupovali od dalších pěstitelů po celé zemi. Dražší byla marihuana pěstovaná uvnitř pod umělým světlem. "Ostravská policie to řeší proto, že k některým překládkám a rovněž i další distribuci docházelo na území našeho města," říká kriminalista Pavel Hanusek. 

Gang prý mohl do Polska odvést několik set kilogramů marihuany. Kriminalisté zadrženým zabavili přes milion korun v hotovosti, dva domy, několik kilogramů sušené marihuany a desítky rostlin.  
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků