Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stihnou stavebníci Prodlouženou Rudnou do konce roku? Klíčové budou vrtné soupravy

Protihlukové bariéry na Prodloužené Rudné mohou být opět problémem. Tentokrát už ale budou klíčové pouze pro termín dokončení. Aby společnost Strabag stihla chybějící část silnice postavit letos, musí mít dostatek vrtných souprav. Ty ale nyní pracují na jiných stavbách, takže se jako pravděpodobnější jeví termín dokončení na jaře příštího roku.

Jak už z našeho zpravodajství víte, práce na dokončení chybějícího úseku Prodloužené Rudné jsou v plném proudu. Strabag už upravuje břehy kolem silnice, dělají se drenáže, původní protihlukové bariéry se odstraňují. Dokončení je nyní pro všechny prioritou, což potvrdil i ministr dopravy: "Považuju za nejdůležitější, aby stavba byla dokončena co nejrychleji. Já bych chtěl, aby ke konci roku byla stavba dokončena. Opavané, Ostravané na to čekají strašně dlouho, takže pro mě je priorita čas," uvedl Vladimír Kremlík.   

Náměstek hejtmana Jakub Unucka, který má na vyjednání smíru a odblokování dostavby velký podíl, ale optimismus krotí. Strabag má na dokončení 414 metrů 18 měsíců.  "Zásadní problém bude navrtání děr pro protihlukovou stěnu. Vrtných souprav je málo, všechny jsou využity, takže bude záležet na šikovnosti Strabagu, jestli dokáže ty vrtné soupravy sem dostat," řekl Unucka.

Důležitým faktorem bude i počasí. Mráz nebo déšť budou stavbu zpomalovat. Náročné bude i vybudování lávky. "Budou také probíhat přípravy na vybudování lávky, která bude náhrada za tu polní cestu. Osazovat se bude na přelomu roku," říká ředitel ŘSD Radek Mátl.

Dostavba Rudné má zpoždění kvůli obstrukcím Dušana Richtára, který za zvláštních okolností získal věcné břemeno napříč už vykoupeným pozemkem pro stavbu silnice. Vynutil si tak vyšší protihlukovou stěnu. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Thi Lai Nguyen - 001

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

ZF Electronics Klášterec s.r.o.

od 45 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Mgr. Markéta Šafránková Křivanová

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků