Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Všichni dostanou přidáno, ale peníze stále chybí. MS kraj řešil dotace na sociální služby

Všichni poskytovatelé sociálních služeb v Moravskoslezském kraji dostanou přidáno. Tato oblast je dlouhodobě státem podfinancovaná a proto musí kraj každý rok sáhnout do svého rozpočtu, aby se dostupnost služeb nesnižovala. Stále ale chybí zhruba 300 milionů korun.

Moravskoslezský kraj podpořil ze svého rozpočtu provoz sociálních služeb 70 miliony korun. Zastupitelé peníze rozdělili tak, aby se služby mohly i nadále rozvíjet. Zaměřili se také na protidrogovou problematiku. Podpora sociálních služeb patří mezi priority kraje. "U tzv. nezisků, jako jsou Charity, diakonie a Armáda spásy, není ten silný partner, který by to mohl dofinancovat a zde kraj uvolnil těch 70 milionů korun," řekl náměstek hejtmana pro sociální služby Jiří Navrátil.

Zastupitelstvo rozdělilo i státní dotace ve výši 144 milionů korun. Jde o tzv. dofinancování chybějících peněz, které stát poslal až nyní. Celkem tak kraj rozdělil letos miliardu 900 milionů korun. Peníze ale stále chybí. Stát totiž každý rok pošle méně peněz, než kraj požaduje. Situaci zkomplikovalo navýšení platových tarifů a příspěvek pro práci ve ztíženém prostředí. "Poskytovatelům sociálních služeb chybí 300 milionů korun. Jde o to, aby je dofinancoval právě kraj a zřizovatelé, tedy města a obce," dodal Navrátil.

Krajští radní také rozhodli o zřízení Domova TuTu pro lidi s kombinovaným postižením v Ostravě a Dětského centra Pluto v Havířově. To bude poskytovat sociálně právní ochranu, zdravotní služby dětského psychiatra, psychologa a logopeda.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SoltecConn, spol. s r.o. - 01

od 15 500 Kč/měsíc

Detail

PSS CZ s.r.o. - pracoviště Lipovka

od 15 200 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

MARCO CHECH s.r.o., Hořovice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků