Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Všichni dostanou přidáno, ale peníze stále chybí. MS kraj řešil dotace na sociální služby

Všichni poskytovatelé sociálních služeb v Moravskoslezském kraji dostanou přidáno. Tato oblast je dlouhodobě státem podfinancovaná a proto musí kraj každý rok sáhnout do svého rozpočtu, aby se dostupnost služeb nesnižovala. Stále ale chybí zhruba 300 milionů korun.

Moravskoslezský kraj podpořil ze svého rozpočtu provoz sociálních služeb 70 miliony korun. Zastupitelé peníze rozdělili tak, aby se služby mohly i nadále rozvíjet. Zaměřili se také na protidrogovou problematiku. Podpora sociálních služeb patří mezi priority kraje. "U tzv. nezisků, jako jsou Charity, diakonie a Armáda spásy, není ten silný partner, který by to mohl dofinancovat a zde kraj uvolnil těch 70 milionů korun," řekl náměstek hejtmana pro sociální služby Jiří Navrátil.

Zastupitelstvo rozdělilo i státní dotace ve výši 144 milionů korun. Jde o tzv. dofinancování chybějících peněz, které stát poslal až nyní. Celkem tak kraj rozdělil letos miliardu 900 milionů korun. Peníze ale stále chybí. Stát totiž každý rok pošle méně peněz, než kraj požaduje. Situaci zkomplikovalo navýšení platových tarifů a příspěvek pro práci ve ztíženém prostředí. "Poskytovatelům sociálních služeb chybí 300 milionů korun. Jde o to, aby je dofinancoval právě kraj a zřizovatelé, tedy města a obce," dodal Navrátil.

Krajští radní také rozhodli o zřízení Domova TuTu pro lidi s kombinovaným postižením v Ostravě a Dětského centra Pluto v Havířově. To bude poskytovat sociálně právní ochranu, zdravotní služby dětského psychiatra, psychologa a logopeda.
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

DAS Czech Republic s.r.o.

od 130 do 150 Kč/hod.

Detail

Vazební věznice Praha - Pankrác

od 31 170 do 42 870 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků