Obří skluzavky a lana budou mimo provoz. Dětská hřiště ve Frýdku-Místku i na Olešné čekají úpravy

Minimálně do konce roku se dětem kvůli opravám uzavřela část hřiště na Olešné. Mimo provoz budou obří skluzavky a houpací lana. Úpravy čekají i některá další hřiště ve Frýdku-Místku

Multifunkční hřiště na Olešné je od jara do podzimu a zejména pak v létě doslova v obležení dětí. To se samozřejmě odráží v opotřebovanosti některých prvků. Opravit se musí zejména svahy u obřích skluzavek a houpacích lan.

“Dojde k další úpravě v systému, který jsme vymysleli někdy v roce 2017. U lanových houpaček a u skluzavek dojde k zabetonování nových ploch, následně budou do tohoto lože osazeny akátové hranoly, bude provedena úprava hlíny, na akátové hranoly budou osazeny pryžové rohožky a ve finální fázi dojde k osevu travního semene,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Ještě v tomto roce bude vyměněna také klouzačka pro malé děti u dřevěného hradu.

Úprav se dočkají také další dětská hřiště ve Frýdku-Místku. Konkrétně dojde k oplocení hřišť v ulicích Komenského a Malý Koloredov, v Janáčkově parku a na Nové Osadě.

“Oplocení hřišť zamezuje volnému pohybu psů, kteří svými exkrementy často znečišťovali prostor hřiště. Plocha hřiště je jasně ohraničena a platí na ní jasně stanovený řád, mimo jiné to, že na hřiště se nesmí vodit psi a kočky, jezdit na kole ani skateboardu, kouřit ani pít alkohol a zdržovat se mimo návštěvní dobu. V případě porušení těchto pravidel řeší věc městská policie, přičemž se odkazuje na návštěvní řád,“ sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Ve městě má oplocení už 15 dětských hřišť. Ploty navíc zdobí panely s obrázky, které namalovali žáci prvního stupně základních škol.
Listopad v souvislostech / přednáška

Zítra 17:00 - 12.11. 17:47
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

14.11. 16:00 - 12.11. 17:47
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 12.11. 17:47
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků