Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obří skluzavky a lana budou mimo provoz. Dětská hřiště ve Frýdku-Místku i na Olešné čekají úpravy

Minimálně do konce roku se dětem kvůli opravám uzavřela část hřiště na Olešné. Mimo provoz budou obří skluzavky a houpací lana. Úpravy čekají i některá další hřiště ve Frýdku-Místku

Multifunkční hřiště na Olešné je od jara do podzimu a zejména pak v létě doslova v obležení dětí. To se samozřejmě odráží v opotřebovanosti některých prvků. Opravit se musí zejména svahy u obřích skluzavek a houpacích lan.

“Dojde k další úpravě v systému, který jsme vymysleli někdy v roce 2017. U lanových houpaček a u skluzavek dojde k zabetonování nových ploch, následně budou do tohoto lože osazeny akátové hranoly, bude provedena úprava hlíny, na akátové hranoly budou osazeny pryžové rohožky a ve finální fázi dojde k osevu travního semene,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Ještě v tomto roce bude vyměněna také klouzačka pro malé děti u dřevěného hradu.

Úprav se dočkají také další dětská hřiště ve Frýdku-Místku. Konkrétně dojde k oplocení hřišť v ulicích Komenského a Malý Koloredov, v Janáčkově parku a na Nové Osadě.

“Oplocení hřišť zamezuje volnému pohybu psů, kteří svými exkrementy často znečišťovali prostor hřiště. Plocha hřiště je jasně ohraničena a platí na ní jasně stanovený řád, mimo jiné to, že na hřiště se nesmí vodit psi a kočky, jezdit na kole ani skateboardu, kouřit ani pít alkohol a zdržovat se mimo návštěvní dobu. V případě porušení těchto pravidel řeší věc městská policie, přičemž se odkazuje na návštěvní řád,“ sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Ve městě má oplocení už 15 dětských hřišť. Ploty navíc zdobí panely s obrázky, které namalovali žáci prvního stupně základních škol.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy