Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V lyžařských areálech v Jeseníkách vrcholí přípravy na zimu. Také letní sezóna byla na horách úspěšná

Lyžařské areály v Jeseníkách už se připravují na zimní sezónu. Například v Karlově pod Pradědem přibudou parkovací místa. A více adrenalinu si užijí snowboardisté a extrémní lyžaři.

Lyžařský areál v Karlově pod Pradědem sází na kvalitu a na každou zimní sezónu se pečlivě připravuje. A nejen to, navíc stále něco vylepšuje. Momentálně rozšiřuje půjčovnu lyžařského vybavení a počet parkovacích míst.

„Bagr za mnou vytváří více místa pro půjčovnu, kde budou různé kóje,úložny lyží, úschovna lyží pro děti a vlatsně hosty. Parkoviště děláme za Pradědem nové, abychom mohli zvýšit kapacitu pro hosty,“ říká mluvčí areálu Robin Sedlář. 

„Na další sezónu chystáme inovativní zasněžování, inovaci,.která se týká automatiky plné a vlastně většího výkonu zasněžovacího a dále chystáme na snowparku nějaký nový překážky a další atrakce,“ dodává vedoucí vleků Bedřich Hrubý.

Ve ski areálu Myšák myslí na životní prostředí. Ruší proto nejen plasty, ale chystají i projekty na zadržování vody v krajině

„Odbouráváme plastové materiály, jako jsou talíře, kelímky a přecházíme na porcelán, takže tímto způsobem chceme ulehčit. Zaměřujeme se na třídění odpadu 

Chystáme projekty na zadržování vody v krajině, tzn. nějaké rybníky nakoupili jsme nějaké další překážky,“ říká Bedřich Hrubý.

Na své si tak tady přijdou jak začátečníci, tak zkušení i závodní lyžaři. Všechny sjezdovky jsou vzájemně propojeny a návštěvníkům jsou dostupné na jeden skipas.A ještě zhodnotíme letní sezńu. Tu si pochvalují jak v Karlově, tak v Malé Morávce

„Letní sezóna byla parádní, sluníčko nám přálo, bikeři jezdili. Užili jsme si otvírák sezóny každoroční, což je Kopřivná bike festival,“ konstatuje mluvčí areálu Kopřivná Ancrea Mlčochová.

Na Kopřivné v současné době prochází revizí 6ti-sedačková vyhřívaná lanovka s bublinou tak aby byla dokonale připravena na zimu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy