Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku otevřeli unikátní skatepark. Patří mezi největší Česku

Příznivci kolečkových sportů ve Frýdku-Místku se dočkali. Město slavnostně otevřelo nový skatepark. Ten je navíc jedním z největších v Česku a je prvním svého druhu, který má krytou bazénovou část.

Za železniční tratí vedle slezanského škvárového hřiště naproti haly Polárka ve Frýdku-Místku vyrostl zcela nový a unikátní skatepark. Město jej slavnostně otevřelo za účasti skejťácké komunity a dalších příznivců kolečkových sportů.

“Dnešek je velkým dnem pro všechny příznivce skatu, koloběžek i kol, kteří si chtějí užívat svůj sport v novém skateparku,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“My jsme tu situaci ohledně skateparku řešili osm let, kdy se zrušil skatepark pod mostech, takže jsme víceméně jezdili, kde jsme mohli,” sdělil zástupce komunity skateboardistů ve Frýdku-Místku Oldřich Šrubař.

Monolitický betonový skatepark je rozdělený na streetovou plochu a bazénovou část o rozloze 17,5 x 30 metrů s obloukovou střechou, která ochrání před sluncem i nepříznivým počasím. 

“Postavili jsme tady jeden z největších skateparku v ČR, víceméně největší rozlohou na Morave. Je to necelých 2000 metrů čtverečních. Je zde i zastřešený bowl 600 metrů čtverečních, což v ČR nemá obdoby,” popsal stavbyvedoucí Martin Lucuk

Skatepark je určený pro jízdu na skateboardu, kolečkových bruslích, koloběžkách i BMX kolech.

Anketa, příznivci kolečkových sportů: 1. “Je to tu seper, moc se mi to ti líbí, ale jsme začátečník, takže se teprve učím.” 2. “Je to super. Je to tu hodně dobré.”

Město má v plánu vybudovat vedle skateparku také pumptrack. Pokud půjde vše hladce, mohlo by se se stavbou začít už ve druhé polovině příštího roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy