Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spolek nezávislých vesnických žen pořádal v Hukvaldech tradiční Vánoční jarmark pro dobrou věc

Stále větší oblibu si u obyvatel Hukvald, ale i návštěvníků z širokého okolí, získává tradiční Vánoční jarmark. Jeho výtěžek je určen pro uměleckou školu a nemocnici.

Stáhnout video

Tradiční Vánoční jarmark se konal v sobotu v hukvaldské místní části Horní Sklenov. V duchu lašských Vánoc ho pořádal Spolek nezávislých vesnických žen.

“My už jedeme od roku 2008, ale děláme to různě. Na roubence to je asi pátý rok. My jsme takový tým Vánočního jarmarku. Byly jsme asi čtyři, ale už se to tak rozrostlo, že už je tady na 50 stánků. Pro děti tady máme, že je vozí kůň, máme tady kovářskou dílnu, u vstupu máme velkou dětskou tvořivou dílnu. Teď je to poprvé otevřeno. Mají tam nachystané malování na tvář, na polštáře. Pak je tady kolotoč, jakoby ten stylový, dřevěný. Je tady spoustu šitých věcí, háčkovaných. Všechno jsou to rukodělky, takže jsme to fakt chtěly udělat tak, jak by to na té obci mělo fungovat,” řekla za organizátorky Tereza Bartulcová. 

S organizací vánočního jarmarku pomohla obec. 

“V podstatě asi počtvrté je to v takovém větším rozsahu, protože to začínalo jako pravdu malinká akce. No a nakonec Terezku Bartulcovou napadlo, že bychom to mohli tady udělat na tom návsí, nebo náměstí tady na Horním Sklenově, kde ty podmínky jsou tady úplně ideální. Obec to opravdu podporuje, protože se snažíme, půjčujeme stánky, zajišťujeme elektřinu, naši pracovníci se tady podílejí na úklidu. A my se zase tady s děvčaty z Nezávislého spolku vesnických žen snažíme přispět tím, že pomáháme, že tady prodáváme alkohol, prodáváme tady placky, langoše - hlavně ty potraviny,” vysvětlila místostarostka obce Hukvaldy Ivana Hrčková (Občané pro obec). 

Jarmark se vždy pořádá pro dobrou věc. 

“Co je na tom krásné asi, protože veškerý ten výdělek jde potom pro děti základní školy a potom pro nemocnici. Takže je to i charitativní akce,” dodala místostarostka. 

Lidé z jarmarku odcházeli spokojení a mnozí i s vánočními dárky pro své blízké.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků