Běžecké trasy na Pustevnách upraví nová rolba za téměř pět milionů korun

Běžkaři na Pustevnách se letos dočkají krásně upravených běžeckých tras. Moravskoslezský kraj tam totiž pořídil zbrusu novou rolbu pro úpravy běžeckých tratí.

Běžkaři na Pustevnách mohou využívat 72 kilometrů lyžařských běžeckých tratí. Ty je během zimy nutné neustále udržovat. K tomu nyní provozovatelům slouží zbrusu nová rolba, kterou zde pořídil Moravskoslezský kraj a která byla před pár dny slavnostně uvedena do provozu.

“Je to poslední typ rolby pro úpravu běžeckých tratí, která upravuje buď pro bruslení, nebo stopové lyžování. Má tam dvě zařízení pro vytvoření dvou lyžařských stop. My ji využijeme i pro úpravy kolem horské služby atd.,” popsal jednatel společnosti Pustevny Petr Chrostek.

Beskydy jsou čím dál atraktivnější pro milovníky zimních sportů. Kvalitní sportovní vyžití v této oblasti proto kraj štědře podporuje a snaží se, aby byly tratě upravovány moderní technikou.

“Rolba stála necelých pět milionů korun. 50 procent jsme čerpali z dotačního titulu a 50 procent přispěl Kraj,” sdělil náměstek hejtmana MS kraje Jan Krkoška (ANO).

Moravskoslezský kraj i letos vyhlásil dotační program na úpravu lyžařských běžeckých tras. Nově byl vypsán na tři sezóny, na běžkařské trati je v „balíku“ přes 11 milionu korun.
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Zítra 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 11.12. 13:18
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 11.12. 13:18
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků