Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Běžecké trasy na Pustevnách upraví nová rolba za téměř pět milionů korun

Běžkaři na Pustevnách se letos dočkají krásně upravených běžeckých tras. Moravskoslezský kraj tam totiž pořídil zbrusu novou rolbu pro úpravy běžeckých tratí.

Běžkaři na Pustevnách mohou využívat 72 kilometrů lyžařských běžeckých tratí. Ty je během zimy nutné neustále udržovat. K tomu nyní provozovatelům slouží zbrusu nová rolba, kterou zde pořídil Moravskoslezský kraj a která byla před pár dny slavnostně uvedena do provozu.

“Je to poslední typ rolby pro úpravu běžeckých tratí, která upravuje buď pro bruslení, nebo stopové lyžování. Má tam dvě zařízení pro vytvoření dvou lyžařských stop. My ji využijeme i pro úpravy kolem horské služby atd.,” popsal jednatel společnosti Pustevny Petr Chrostek.

Beskydy jsou čím dál atraktivnější pro milovníky zimních sportů. Kvalitní sportovní vyžití v této oblasti proto kraj štědře podporuje a snaží se, aby byly tratě upravovány moderní technikou.

“Rolba stála necelých pět milionů korun. 50 procent jsme čerpali z dotačního titulu a 50 procent přispěl Kraj,” sdělil náměstek hejtmana MS kraje Jan Krkoška (ANO).

Moravskoslezský kraj i letos vyhlásil dotační program na úpravu lyžařských běžeckých tras. Nově byl vypsán na tři sezóny, na běžkařské trati je v „balíku“ přes 11 milionu korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků