Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bič na žebráky v podobě vyhlášky mají i v Třinci. Prý si vydělají až tisícovku denně

V regionu přibylo další město, kde musí bojovat se žebráky před nákupními centry. Vyhlášku proti žebrákům tentokrát schválili v Třinci. Zástupci radnice tvrdí, že problémoví lidé nejsou jen místní, ale minimálně polovina dojíždí žebrat z jiných koutů regionu.

Žebráci v Třinci mají utrum. Město  má novou vyhlášku, která žebrotu zakazuje. V příštím roce bude radnice navíc ve své kampani občany poučovat, jak se mají žebrákům bránit. Představitelé města totiž zjistili, že lidé žebráky štědře podporují, a ti se do města za dobrým výdělkem sjíždějí z celého regionu. Schopný žebrák si v Třinci může přijít až na tisíc korun denně. 

Ten fenomén se tady objevil v poslední době významně. Já sám jsem zažil spoustu zkušeností, kdy v odpoledních hodinách jdu nakupovat a ti lidé se před obchodními domy vyskytují. Jde nám především o to chránit běžné obyvatele, kteří mají právo chodit do práce a mají právo si kulturně nakoupit,” řekl místostarosta Třince Radim Kozlovský (OSOBNOSTI PRO TŘINEC). 

Lidem obecně žebráci vadí a peníze jim dávat nechtějí. 

“Vadí mi to. Setkávám se s tím, ale prostě jim nic nedám, bohužel. Každý si může najít práci a začít vydělávat,” shodovali se oslovení nakupující.  

Vyžebrané peníze podle Třineckých slouží především k nákupu alkoholu. 

“Když jsme to interně probírali, tak jsem zjistili, že ty vyžebrané peníze jsou z 99 procent na nákup alkoholu,” dodal místostarosta.

Zda nová vyhláška proti žebrotě splní svůj účel, to bude známo nejdříve v příštím roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků