Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Galerie výtvarného umění Ostrava pořádá Vánoční tvůrčí dílny pro děti s rodiči

Moravskoslezská galerie výtvarného umění v Ostravě už dávno není pouze galerií top obrazů, ale je přístupna veřejnosti pro nejrůznější aktivity. My jsme navštívili vánoční tvůrčí dílny pro rodiče s dětmi.

Tvůrčí dílny v GVUO navštěvují nejčastěji děti od dvou do deseti let se svými rodiči a stejně tomu bylo i v případě vánočního programu.

„Tyto dílny probíhají ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity, takže je vedou studentky katedry výtvarné výchovy. Chceme tím přitáhnout do Galerie i tu nejmladší generaci v doprovodu rodičů a to se nám těmito tvůrčími dílnami daří,“ vysvětlila Jana Sedláková, kulturní edukátorka GVUO.

Vánoční tvůrčí dílny se od těch klasických lišily pouze tím, že zadáním byly vánoční ozdoby.

„Dnes děti vyrábějí baňky, budou je malovat i zdobit ornamenty z drátků,“ popsala Kateřina Bařinková, studentka Ostravské univerzity.

S činností Galerie výtvarného umění jsou spokojeni i zástupci MS kraje.

„Jsem rád, že je Galerie otevřena veřejnosti a že děti s rodiči mají možnost vytvořit si vlastní vánoční ozdobu, kterou potom doma využijí v rámci vánočních svátků,“ pochvaloval si náměstek hejtmana MS kraje Lukáš Curylo (KDU-ČSL).

Galerie výtvarného umění Ostrava bude v tvůrčích dílnách pokračovat i v roce 2020.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků