Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Slezské Hartě se svezete unikátní lodí i v zimě

Na přehradě Slezská Harta se svezete lodí i v zimě. Přímo vánoční atmosféru zažijete na unikátní elektrolodi Harta v rámci adventních a speciálních zimních plaveb, Ta první proběhla 3.adventní neděli a byl o ni takový zájem, že v kajutě nezbylo jediné volné místo.

Vánočně vyzdobená elektroloď Harta svezla první turisty. Na první adventní plavbu po přehradě Slezská Harta se s ní vydalo na 5 desítek lidí, pro které bylo připraveno mimo jiné vánoční cukroví a svařené víno. A samozřejmě se zpívaly i koledy. 

“Vznikl nápad absolvovat adventní plavby  pro širokou veřejnost, abychom dali ve známost , že loď je opravdu provozuschopná a bezpečná. Dokladem toho dneska je větrné počasí a poměrně velké vlny na Hartě a loď bezpečně pluje, lidé se baví, atmosféra je vánoční,” uvádí Josef Havlík, předseda Mikroregionu Slezská Harta

“Úžasné, to se nedá vyslovit, to si musí každý zažít.”

“Měli jsme obavu, že to vůbec nerozjede kvůli vlnám velkým, ale nakonec jsme rádi, že se povedlo a užíváme si to moc.”

“Krásné to je.”

“Je tady fajn.”

“Je to nádhera, v létě jsme pluli na Ha Longu ve Vietnamu, ale to se nedá srovnat.”

V případě příznivého počasí bude loď v provozu po celou zimu

Pokud nebude zátoka zamrzlá a v případě zájmu můžeme loď komerčně využívat. protože vlastně zprovoznění lodi pro plavbu je otázka dvou hodin, kdy se řádně vytopí kajuta,” dodává Josef Havlík, předseda Mikroregionu Slezská Harta

Loď Harta, která dostala osvědčení k provozu minulý měsíc, je unikátní zejména svým pohonem který tvoří lithiové baterie. Doplňkově je vybavena solárními panely a je tak plně ekologická.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků