V Třinci schválili rozpočet i přes námitky opozice

Opoziční zastupitelé v Třinci neuspěli se svým návrhem, aby do městské kasy plynulo více peněz z vlastní společnosti. Radnice naopak lidem slíbila investice za 140 milionů a nezvyšování poplatků za odpad a psy.

Svůj finanční plán pro nadcházející rok mají schválený také v Třinci. V rozpočtu se počítá s řadou investic. 

“Rozpočet města Třince byl schválen napříč politickým spektrem, to znamená pouze dva zastupitelé se zdrželi a ostatní schválili. Připravovali jsme ho 4 měsíce, vycházel z požadavku vedoucích odborů, ředitelů příspěvkových organizací a hlavně z návrhu státního rozpočtu a ze strategického plánu, který schválilo zastupitelstvo města Třince. V roce 2020 chceme prostavět zhruba 140 milionů korun,” řekla primátorka Třince Věra Palkovská (Osobnosti pro Třinec). 

Podle opozičního zastupitele Jana Ference by město mohlo mít vyšší zisk, a to od vlastní společnosti. 

“Mi to vadí dlouhodobě, protože firma Distribuce tepla Třinec je stoprocentní akciová společnost města. Byla založena v roce 1995 a od tohoto roku vlastně městu neodvedla ani korunu. Přitom je tam řešení, protože je tam ztráta, účetní, ne daňová, ve výši kolem 58 milionů korun a kdyby valná hromada, jak jsem to navrhoval, schválila, že se sníží vlastní kapitál o tuto částku, tak by město mohlo dostávat peníze,” vysvětlil opoziční zastupitel Jan Ferenc (Nezávislí). 

Námitky opozice zatím vyslyšeny nebyly.

“O tom rozhoduje valná hromada. A v případě, že valná hromada takto rozhodne, rozpočtovým opatřením se to do rozpočtu dostane. V této chvíli by to bylo nesystémové,” reagovala primátorka Palkovská.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků