Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětem z dětských domovů pomáhá propagační tramvaj. Hledá jim mámu a tátu

MS kraj posiluje kampaň Dejme dětem rodinu. Nově jezdí po Ostravě propagační tramvaj, která upozorňuje na pěstounskou péči. V současné době vyrůstá v dětských domovech více jak 500 dětí a nemuselo by. tomu tak být.

V MS kraji ubývá zájemců o pěstounskou péči, díky které nemusejí děti vyrůstat v dětském domově. Zatímco před třemi lety našlo nový domov 100 dětí, letos zatím jen 87. Přilákat další zájemce má propagační tramvaj, která bude po celý rok jezdit napříč Ostravou a připomínat, že jsou tady děti, které hledají mámu a tátu.

“My jsme jeden z nejúspěšnějších krajů v rámci ČR a máme v současné době více jak 2500 pěstounských rodin. Ale i přesto v současné době máme více jak 500 dětí v dětských domovech, kterým by jsme chtěli najít rodinu. V této tramvaji si budou moct lidé přečíst i na letácích právě holčičku nebo chlapečka, který hledá svou rodinu, jejich příběhy,” uvádí Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje

Pěstouni se o svěřené děti starají po dobu jednoho roku, poté dítě přechází do náhradní rodiny. A stojí to za to, byť jste s dítětem tak krátkou dobu.

“Když víte, že na konci je někdo milující, kdo  tam na něho čeká, kdo podstoupil neskutečné věci pro to, aby mohl dítě mít a vy jste ten, kdo mu to dítě předá, tak je to neskutečně nádherný pocit,” říká Renata Skarková, pěstounka

Veškeré informace o pěstounství najdete také na stránkách kampaně Dejme dětem rodinu, kde jsou  i kontakty na pracovníky krajského úřadu, kteří vám podají pomocnou ruku.
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

Architecture Artgroup Association s.r.o. - pracoviště: Kostelecké uzeniny a.s.

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Odborné učiliště a Praktická škola, Mohelnice, Vodní 27

od 30 000 do 37 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola, Sobotka, okres Jičín

od 15 970 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků