Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nakaženou sestru z F-M kritizují kolegové, ředitel nemocnice se jí veřejně zastal

Zdravotní sestra z frýdeckomístecké nemocnice, která se nakazila novým koronavirem, čelí kritice některých kolegů. Prý se nechovala dostatečně zodpovědně. Toto pobouřilo ředitele nemocnice Tomáše Stejskala, který na její podporu napsal otevřený dopis.

Onemocnění novým typem koronaviru se u zdravotní sestry, která pracuje na Gynekologicko-porodním oddělení frýdeckomístecké nemocnice, potvrdilo ve čtvrtek 12. března. Nakažené sestře se ale vedle podpory dostalo také výčitek, což se hrubě nelíbí řediteli nemocnice Tomáši Stejskalovi. Své zaměstnankyně se proto veřejně zastal.

“Pan ředitel v otevřeném dopise přímo říká, že ho velice mrzí, že někteří spolupracovníci ji kritizují a kladou jí to za vinu. Takové jednání považuje za neférové a krajně neetické. Velmi si kolegyně váží, a to jak po stránce pracovní, tak i lidské, protože byla jednou z těch, která po vyhlášení krizového stavu a jeho doporučení necestovat do postižených zemí, sama dovolenou zrušila, a to bez jakékoliv náhrady cestovní kanceláří,” cituje mluvčí nemocnice Jana Březinová.

Podle zjištění nemocnice jde o komunitní nákazu, tzn. že se zdravotní sestra nakazila od jiného člověka z Frýdku-Místku, který byl sám nakažený. Průběh nemoci má u ní naštěstí mírný průběh. V současné době se léčí ambulantně. 

“Gynekologicko-porodnické oddělení je stále zavřené. Všechny testy zdravotníků vyšli negativně Zhruba 20 sestřiček a lékařů z tohoto oddělení je v karanténě,” dodává Březinová.

Gynekologicko-porodní oddělení nemocnice zůstane uzavřené minimálně 14 dní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků