Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Maskování obličejů rouškami nebo respirátory řidiče před pokutou z automatických radarů neochrání

Povinné zakrývání obličejů šátky, rouškami, nebo respirátory komplikuje policistům identifikaci osob policistům. Před pokutou za překročení rychlosti však maskování neochrání.

Identifikace lidí prostřednictvím bezpečnostních kamer je v současné době velmi komplikovaná. Někteří řidiči se však mylně domnívají, že je roušky nebo respirátory na obličeji ochrání před kamerami radarů, které měří rychlost vozidel. 

Pro správní řízení nemá zamaskovaný obličej řidiče žádný význam. Podstatná je registrační značka vozidla. 

Právě registrační značka vozidla je nejdůležitějším znakem pro úředníky, kteří vystavují pokuty. Výzvu k zaplacení neposílají řidiči, ale provozovateli vozidla. Ten buď zaplatí, nebo řekne, kdo auto řídil. 

“Pokud jde o naše statické radary, v případě, že je ztížena identifikace osoby, která je naměřena, tak to nemá přílišný vliv, protože pokuta jde na provozovatele vozidla,” potvrdil ředitel MP Orlová Roman Galia. 

Oslovení řidiči přiznávají, že nad případným zneužitím zamaskovaného obličeje vůbec nepřemýšleli. 

“Rozhodně ne. Nemám k tomu důvod, abych to dělal,” řekl mladý motorista. 

“Myslím si, že se to nedá, protože jsou značky na autech a člověk nad něčím takovým nemyslí, aby to zneužil, protože myslí na úplně jiné věci v dnešní době. Někdo možná nad tím takto uvažovat může, ale je to úplně zbytečné,” dodala další řidička. 

Stále tak platí, že úsekovým radarům se mohou vysmívat motorkáři. Motocykly totiž nemají přední značky. Automatické systémy proto nedokáží fotografie spárovat a odeslat úředníkům k uložení pokuty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků