Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zákeřný Covid-19 omezil provoz ostravského letiště. Odpoledne se nelítá vůbec

Dostatek personálu v těchto dnech nemá k dispozici provozovatel ostravského letiště v Mošnově. Místo běžného nepřetržitého provozu je tak otevřeno jen v průběhu několik hodin dopoledne a k večeru.

Důvodem je aktuální situace s nákazou koronavirem Covid-19. Dostupní pracovníci jsou proto zařazení do směn tak, aby byl zajištěn alespoň ten nejnutnější provoz. Ten nyní představují společně s běžnou nákladní dopravou také mimořádné humanitární lety z Číny. 

Mezinárodní osobní přeprava cestujících byla zastavena už dříve celorepublikově s tím, že ji z rozhodnutí vlády může zajišťovat výhradně pražské letiště v Ruzyni. 

I přes svízelnou situaci se vedení ostravského letiště všemi silami snaží zajistit provoz nákladních letů. 

“Přes současnou situaci se snažíme držet letiště otevřené, takže plánujeme provozní dobu tak, abychom byli schopni ošetřit nákladové lety. Potřebujeme ty lidi šetřit, proto musíme dělat provozní dobu tak, jak je třeba podle té velké dopravy,” potvrdil ve středu TV Polar provozní ředitel letiště Michal Holubec.

Ostravské letiště je nyní otevřeno dopoledne do oběda, odpoledne je zavřené a na krátkou dobu otevírá až ve 20 hodin, kdy létají pravidelné cargo lety, tedy nákladní přeprava zásilek. V případě potřeby však jsou Ostravští připravení po předchozí objednávce letiště otevřít i mimo tuto dobu.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail

Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail