Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ani ne dva roky starý chlapec spadl do pětimetrové díry. Vytahovali ho hasiči

Speciálně cvičení hasiči z lezecké skupiny zachraňovali 1,5 roku starého chlapečka z úzké mezery mezi domem a opěrnou zdí, kam spadl.

Záchranná akce se odehrávala v Klimkovicích. Sotva chodící chlapec tam spadl do téměř pětimetrové hloubky – nezajištěným otvorem mezi opěrnou betonovou zdí a boční stěnou rekonstruovaného objektu. Hasiči jej vytáhli pomocí lezecké techniky, při záchraně spolupracovali s týmem ZZS MSK.

"Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v neděli po 17. hodině. Do Hraniční ulice ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Zábřeh a Poruba, odtud specializované lezecké družstvo s potřebným vybavením. Chlapeček zřejmě spadl na tvrdé dno otvorem, který měl být původně řádně zakryt kovovým plátem, ale nebyl. Po ošetření jej hasiči vytáhli stejným otvorem nahoru lany a rukama ve vanových evakuačních nosítkách Junkin. Při vytažení byl při vědomí. Byl převezen do Fakultní nemocnice Ostrava, kde zjistí rozsah jeho zranění," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Po zásahu a během transportu do nemocnice se chlapec naštěstí už zklidnil. "Byl při vědomí a bez větších známek vnějších poranění, mimo přímé ohrožení života," řekl televizi Polar mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

VESPA TRADING s.r.o.-006

od 130 Kč/hod.

Detail

Vysoká škola obchodní a hotelová s.r.o.

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

DC AVEX s.r.o. - 03

od 130 do 140 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků