Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ani ne dva roky starý chlapec spadl do pětimetrové díry. Vytahovali ho hasiči

Speciálně cvičení hasiči z lezecké skupiny zachraňovali 1,5 roku starého chlapečka z úzké mezery mezi domem a opěrnou zdí, kam spadl.

Záchranná akce se odehrávala v Klimkovicích. Sotva chodící chlapec tam spadl do téměř pětimetrové hloubky – nezajištěným otvorem mezi opěrnou betonovou zdí a boční stěnou rekonstruovaného objektu. Hasiči jej vytáhli pomocí lezecké techniky, při záchraně spolupracovali s týmem ZZS MSK.

"Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v neděli po 17. hodině. Do Hraniční ulice ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Zábřeh a Poruba, odtud specializované lezecké družstvo s potřebným vybavením. Chlapeček zřejmě spadl na tvrdé dno otvorem, který měl být původně řádně zakryt kovovým plátem, ale nebyl. Po ošetření jej hasiči vytáhli stejným otvorem nahoru lany a rukama ve vanových evakuačních nosítkách Junkin. Při vytažení byl při vědomí. Byl převezen do Fakultní nemocnice Ostrava, kde zjistí rozsah jeho zranění," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Po zásahu a během transportu do nemocnice se chlapec naštěstí už zklidnil. "Byl při vědomí a bez větších známek vnějších poranění, mimo přímé ohrožení života," řekl televizi Polar mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

TOMYSHYNETS s.r.o. - Postřižín

od 15 200 do 15 900 Kč/měsíc

Detail

STEEL Brno s.r.o. - Křižíkova

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem - územní pracoviště Chomutov

od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků