Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči z Moravskoslezského kraje mají za sebou víkend s několika většími požáry

Uplynulý víkend v Moravskoslezském kraji poznamenalo několik větších požárů. Hořely domy, dílny i lesy. Škoda se počítá v milionech. Jako zázrakem se při požárech nikdo nezranil.

První větší požár vypukl v pátek večer ve Vratimově. V místní části Horní Datyně hasiči bojovali s plameny, které poškodily rodinný dům. Zřejmě při používání krbu došlo k požáru střechy. Škoda byla odhadnuta na jeden milion korun.

Komplikovanější zásah čekal hasiče v sobotu večer ve Slezské Ostravě. Už při jejich příjezdu byly v plamenech vrata, osobní automobil a větší část členitého třípodlažního rodinného domu.

"Operační středisko hasičů bylo o události informováno v sobotu krátce po čtvrt na osm večer jako o požáru vrat. Do Počáteční ulice vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy, Přívoz a Zábřeh, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Radvanice a Heřmanice. Hasičům ztěžovaly zásah členitost domu a obtížný přístup. Přesto dostali oheň pod kontrolu už za hodinu, dohašování rozebíráním střešních konstrukcí jim zabralo několik dalších hodin i přes sobotní půlnoc. 

Do série víkendových požárů patří také sobotní požár v Trojanovicích na Novojičínsku. Vyhořela tam budova bývalého kravína přestavěná na dílny a sklady. Příčinou požáru byla patrně nedbalost při řezání kovového materiálu. Škoda na dílně, dvou osobních automobilech a dvou motorkách byla předběžně odhadnuta na téměř dva miliony korun. 

V neděli ráno vypukl požár v Petřvaldě na Novojičínsku. V rodinném domě vyhořely dva pokoje, kotelna a poškozena byla i střecha. Škoda se blíží k jednomu milionu korun. 

Vedle těchto větších požárů hasiči o víkendu zasahovali také u mnoha dalších událostí. 

Například v Klimkovicích zachraňovali malé dítě uvězněné v úzkém prostoru.

Požár v Trojanovicích zničil dílnu s automobily a motorkami

S rozsáhlým požárem bojovali hasiči ve Slezské Ostravě

Rodinný dům vzplál ve Vratimově

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy