Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S rozsáhlým požárem domu bojovali v sobotu večer hasiči ve Slezské Ostravě

  • Ostrava,

Škodu za zhruba 5 milionů korun způsobil požár, který v sobotu zachvátil třípodlažní rodinný dům ve Slezské Ostravě.

S plameny bojovalo až do pozdní noci šest jednotek. Jednalo se o velký a členitý dům a hořel i osobní automobil. Škoda byla předběžně odhadnuta na 5 milionů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. 

"Operační středisko hasičů bylo o události informováno v sobotu krátce po čtvrt na osm večer jako o požáru vrat. Do Počáteční ulice vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy, Přívoz a Zábřeh, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Radvanice a Heřmanice," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Už při příjezdu prvních jednotek hasičů vydatně hořela nejen vrata, ale za nimi zaparkovaný osobní automobil Mercedes a velká část dvoupodlažního rodinného domu s třetím podlažím – obytným podkrovím pod sedlovou střechou.

"Hasičům ztěžovala zásah členitost domu a obtížný přístup. Přesto dostali oheň pod kontrolu už za hodinu, dohašování rozebíráním střešních konstrukcí jim zabralo několik dalších hodin i přes sobotní půlnoc, když na pomoc přijela automobilová plošina AP 30 MB Econic/Bronto ze stanice HZS MSK Slezská Ostrava," dodal mluvčí Petr Kůdela.

Podívejte se na video ze zásahu od hasičů

Čtěte také o požáru rodinného domu ve Vratimově


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků