Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

57 nakažených v Alzheimercentru Ostrava! Zařízení napadla druhá vlna infekce

První test byl negativní, druhý pozitivní. Alzheimercentrum Ostrava hlásí vážnou situaci. Nově se tam totiž zjistila nákaza u dalších 25 lidí, kteří byli původně negativní. Zařízení potřebuje akutně pomoc, shání zdravotníky i ochranný materiál.

Ještě v úterý mělo Alzheimercentrum v Ostravě-Vítkovicích 32 nakažených. Testy všech zaměstnanců a klientů přitom byly kompletní. Vzápětí na zařízení udeřila druhá vlna infekce. Dnes ohlásilo, že má dohromady 40 nakažených klientů a 17 zaměstnanců. "U jednoho klienta, který byl hospitalizován a byl původně negativní, tak byl u něj v nemocnici potvrzen pozitivní test. Na základě toho jsme na naší žádost nechali znovu otestovat všechny zaměstnance i klienty," řekla mluvčí Alzheimercentra Martina Svobodová.

Nově tak v centru přibylo dalších 25 nemocných, kteří měli testy po odběrech z minulé soboty negativní, mezi nimi je i 8 zaměstnanců. Zařízení teď hlásí krizi a volá o pomoc. "Urgentně hledáme na výpomoc zdravotníky, kteří by byli ochotni nastoupit na oddělení izolace a sháníme také další ochranné pomůcky, budeme rádi za každou pomoc," informovala Svobodová. Zájemci mohou volat na číslo 774 774 088. Centrum teď potřebuje hlavně omyvatelné obleky, respirátory nejvyšší kvality bez výdechového ventilu, jednorázové roušky a rukavice.

"V současné chvíli jsme požádali také Moravskoslezský kraj o okamžitou personální a materiální výpomoc a čekáme na instrukce ohledně dalšího postupu," doplnila Svobodová.

ČTĚTE TAKÉ: Zdravotníci ve spolupráci s armádou odebrali přes 200 vzorků v domově pro seniory v Nýdku
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Střední odborná škola pro administrativu Evropské unie

od 30 930 Kč/měsíc

Detail

AmRest s.r.o. 01

od 19 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

JANSPAP s.r.o. - Drůbežářský závod Klatovy a.s.

od 103 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků