Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Armáda se v MS kraji osvědčila. Hejtman požádá o další vojáky

Členové krizového štábu MS kraje si v boji proti pandemii pochvalují spolupráci s armádou a chtějí požádat o další vojáky. Pomoci by mohli například v Bílovci, kde bude zřízeno další odběrové místo. Vojenští medici jsou také důležití při chytré karanténě, kterou spolu s hygieniky rozjíždějí.

Důležitou složkou v boji proti novému koronaviru je v našem kraji armáda. Fungování v Alzheimercentru Ostrava si to bez jejich pomoci neumějí představit. Testy tam potvrdily 6 desítek nakažených klientů a zdravotníků a proto bylo povoláno 15 vojáků. Po kraji také jezdí 4 vojenské odběrové týmy. Kraj chce požádat o další vojáky. "15 vojáků pracuje v Alzheimercentru, Nemocnice Havířov dostane 2 armádní zdravotníky a chceme ještě požádat o další odběrový tým, aby jich bylo celkem 5. Chceme dva zdravotníky na odběrové místo do Bílovce," uvádí Ivo Vondrák. "

Šest mediku z Univerzity obrany v Hradci Králové také pomáhá s rozjezdem chytré karantény. "Spolupráce s armádou funguje, odběrové týmy jezdí a medici pomáhají. V neděli dojde k jejich prostřídání. Od minulého čtvrtku, po rozhovoru s panem Prymulou, jsme zahájili práce na spojení naší krajské aplikace a systému Daktela. Naši ajťáci dělají převodní můstek," vysvětluje náměstek hejtmana Jakub Unucka a ředitelka hygieniků Pavla Svrčinová ho doplňuje: "Druhá fáze školení k vyhledávání pomocí chytrých map byla dnes ráno a první rozhovory a trasování budou provedeny dnes." 

V Nemocnici Bílovec už také začalo fungovat uzavřené oddělení pro méně závažné případy onemocnění Covid 19. Prozatím je pro pacienty připraveno 35 lůžek, které už obsadilo 9 nemocných. Připravuje se dalších 35 lůžek.  
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

Eagle Eyes a.s. - Kopřivnice

od 7 300 do 14 600 Kč/měsíc

Detail

Státní veterinární správa - pracoviště Ústí nad Orlicí

od 27 980 do 41 290 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků