Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horníci z Darkova procházejí opakovaným testováním, nemocné hlásí další šachty

Stovky horníků i povrchových pracovníků Dolu Darkov v Karviné se v nejbližších dnech podrobí dalším testům na koronavirus. Jde o opakované testy, které mají potvrdit původní negativní výsledky. Kvůli vyššímu počtu nakažených horníků platí na Karvinsku stále zákaz návštěv v domovech seniorů a nemocnicích.

Situace na Dole Darkov v Karviné se jeví jako pod kontrolou. Zdravotníci tam budou na pokyn hygieniků provádět opakované testy u zaměstnanců, kteří měli první testy negativní.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: “Tak jak avizovala Krajská hygienická stanice MSK, bude se pokračovat v plošném testování na Dole Darkov, a to že se bude jednat o ty samé zaměstnance, kteří prošli testem a měli negativní výsledek. S odstupem času budou testování znovu.”

Po prvních nakažených na dolech ČSA a ČSM Jih jsou nově hlášení nakažení horníci z Dolu ČSM Sever. Oni i jejich nejbližší spolupracovníci už jsou v karanténě.

Petr Kopřivík, epidemiolog KHS MSK: “Byly zjištěné asi 3 pozitivní osoby na Dole ČSM, avšak tyto osoby byly současně po určitou dobu i na Dole Darkov, takže my předpokládáme, že se nakazily při pobytu na Darkově a jsou zařazeny do klastru Dolu Darkov.”

Společnost OKD vyvrací fámy o tom, že by se na Dole Darkov obnovila těžba. V podzemí probíhají pouze nezbytné udržovací práce. Naopak omezení těžby se nechystá na ostatních šachtách.

Právě kvůli vysokému počtu nakažených horníků a riziku, že by se nákaza mohla šířit i mezi ostatní obyvatelstvo a ohrožené skupiny, platí na Karvinsku stále zákaz návštěv v domovech seniorů a nemocnicích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy