Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kopřivná investovala do bikeparku. Nabízí nové skoky i zatáčky

V Jeseníkách zprovoznili už druhý bikepark. Po Karlově odstartovala letní sezóna i na Kopřivné v Malé Morávce. A přestože počasí nebylo nic moc, bikery to neodradilo. K dispozici tady mají 6 nově upravených tratí o celkové délce 12 kilometrů.

Letní sezóna zahájena. Hlásí Kopřivná v Malé Morávce. A navíc i s novinkami. Všech šest bikových tratí prošlo velkými úpravami, které si vyžádaly zhruba půl milionů korun. Tedy nejvíc od otevření bikeparku.

Libor Petrů, vedoucí provozu: “Tratě máme nachystané, lanovku taky, takže se těšíme, že začíná pořádná sezóna. Tratě se upravovaly, vyhlazovaly se, dělaly se nové zatáčky, nové skoky: Myslím si, že budou všichni spokojeni. Plus máme bikové tábory, které jsou od července. Jestli jste si všimli, tak máme bikovou školu. Dneska začínají poprvé učit. Biková škola se nám rozjíždí dobře, je o to velký zájem. Takže to jsou novinky, které tady máme.”

Nejoblíbenějšími trasami jsou spicy freeride a funtrail. Na své si tady přijdou jak rodiny s dětmi, tak ti nejzkušenější bikeři. Pro milovníky „pumpování“ je na spodním parkovišti k dispozici i dřevěný pumptrack.

Anketa: návštěvníci bikeparku
“Je docela dobrá, je předělaná teďka, takže není úplně pro začátečníky. Ale pro trošku pokročilé.Těšil jsem se na zahájení sezóny.”
“Těšíme se maximálně, protože víme, že je tady spousta novinek a nejradši. Já mám asi gravity a syn červenou, to znamená freeride.”
“Já jsem se těšila moc a ještě jsem tady nebyla, takže poprvé. Ale těším se na modrou a na červenou. Protože jsou možná tak pro holky a nejsem úplně tak jako zdatná, abych jezdila ty downhilly, ale tu modrou a červenou si užiju.”

Bikepark je zatím v provozu pouze o víkendech. Konkrétně od pátku do neděle. Od července pak bude fungovat každý den.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy