Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motorkář narazil při předjíždění u Kozmic do náklaďáku a málem přišel o život

Vážná nehoda se odehrála ve čtvrtek odpoledne u Kozmic na Hlučínsku. 51letý motorkář se tam při předjíždění střetl s protijedoucím nákladním autem. V ohrožení života ho pak transportoval vrtulník do nemocnice.

Bylo krátce před půl pátou odpoledne, když se 51letý motorkář z Frýdeckomístecka rozhodl předjíždět. Jel na Hondě CBF1000 ve směru od Kozmic na Hlučín.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Ve stoupání před pravotočivou zatáčkou začal předjíždět před sebou jedoucí osobní automobil tovární značky Renault Megané, přejel tak částečně do levého jízdního pruhu a zde se bočně střetl s protijedoucím nákladním motorovým vozidlem tovární značky Iveco Magirus."

Za volantem náklaďáku seděl 56letý řidič z Opavska, který okamžitě strhl řízení vpravo, srazil dopravní značení, ale nehodě už bohužel nezabránil.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Po střetu upadl motocyklista na zem a setrvačností sjel do pravé silniční příkopy, kde zůstal ležet i s motocyklem."

K nehodě zamířily všechny složky integrovaného záchranného systému a z Ostravy vzlétl i vrtulník.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jednapadesátiletý muž zůstal po nehodě při vědomí, utrpěl však život ohrožující poranění v oblasti hrudníku, břicha a dolní končetiny. Týmy ZZS naložily krční límec, zasahující lékař postiženého uvedl do umělého spánku a zajistil dýchací cesty. Záchranáři dále provedli ošetření vnějších poranění a připravily muže k transportu do zdravotnického zařízení. Posádka LZS jej poté přepravila do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl na oddělení urgentního příjmu."

Nikdo další zraněn nebyl a celková škoda byla odhadnuta na více než 100 tisíc korun.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče nákladní soupravy negativně, u motocyklisty provedena nebyla s ohledem na jeho zranění a byl u něj nařízen odběr krve v nemocnici."

Během vyšetřování byla silnice na mezi Hlučínem a Kozmicemi na několik hodin zcela uzavřena.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy