Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj podpoří studenty na stážích ve firmách. Zlepšuje tak jejich uplatnitelnost

Pro budoucí uplatnění mladých lidí je velmi důležité, aby se na vlastní kůži přesvědčili, jak to vypadá v praxi. Proto MS kraj podporuje odborné stáže studentů ve firmách. Pro letošní rok schválili zastupitelé 19 projektů.

Moravskoslezský kraj pokračuje v podpoře odborných stáží žáků a studentů ve firmách. Už pátým rokem financuje spolupráci škol s podniky v regionu. Letos krajští zastupitelé schválili 19 projektů za skoro 4 miliony korun. 

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: „Stáže ve firmách jsou velmi oblíbeným programem, díky kterému v předchozích kolech načerpalo zkušenosti v reálných provozech více než 130 žáků, podpořeno bylo přes 80 projektů za více než 10 milionů korun. A tato čísla se díky rozhodnutí zastupitelstva opět zvýší. “

Výhodou pro firmy je to, že si mohou své budoucí zaměstnance díky stážím vytipovat, zaškolit si je a ihned po dokončení školy oslovit s konkrétní nabídkou. Zastupitelé také schválili prodloužení realizace stávajících projektů stáží s ohledem na pandemii a s tím souvisejícími opatřeními. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „Jsou to, jak se říká, dvě mouchy jednou ranou. Projekt stáží ve firmách pomůže
ztišit volání podniků po odborných pracovnících a zároveň zlepší uplatnitelnost mladých lidí na trhu práce. Propojování vzdělávání s odbornou praxí vnímám jako jeden z klíčů úspěšného rozvoje regionu.“

Krajské peníze mohou firmy využít na mzdy stážistům i mentorům, také na další drobné náklady, které s projektem souvisí. Nejvyhledávanějšími stážisty jsou studenti technických, IT a řemeslných oborů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy