Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výbuch rozmetal dílnu ve Václavovicích, o život přišel místní kutil

Obrovský výbuch otřásl ve čtvrtek pozdě večer Václavovicemi nedaleko Ostravy. Po požáru tam zřejmě explodovaly tlakové lahve v dílně jednoho z místních obyvatel. Senior byl v tu dobu uvnitř a bohužel přišel o život.

Centrum Václavovic ve čtvrtek pozdě večer. Hasičské vozy postupně zaplnily Obecní ulici a venku pobíhali vyděšení místní obyvatelé.

Svědci: "1.) Když jsem vyšla před dům, tak právě se ozvala obří rána, rozsvítilo se celé nebe a bouchlo to. Dostala jsem šílený šok, lekla jsem se co se stalo. 2.) To byl vidět oheň úplně z toho kopce z vrchu. 3.) Taková strašná rána bouchla, že se nám zatřepalo až okno z té druhé strany a takový oheň. Teď jsme měli strach, tak i vnuk přiletěl ven."
Antonín Novotný, místostarosta Václavovic: "Sem se probudil šíleným výbuchem, což byla detonace, neskutečná, to sem nikdy neslyšel a doufám, že už neuslyším."

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "U požáru zasahovalo večer 8 hasičských jednotek. Požár dostaly pod kontrolu během dvou hodin, během kterých ochlazovali i přilehlou druhou garáž a také další tlakovou láhev. Jelikož vlivem exploze tlakové láhve došlo k destrukci objektu, byl na místo povolán i speciální kontejner určen pro vyhledávání a záchranu osob ze sutin, kontejner určen ke stabilizaci statických narušených budov a osvětlovací kontejner."
Vedle hospody vybuchla dílna místního údajně dvaasedmdesátiletého kutila, který byl v tu dobu podle sousedů bohužel uvnitř a událost nepřežil.

Soňa Štětínská, policejní mluvčí: "Policisté i nadále shromažďují a ověřují veškeré informace, které se týkají nočního požáru. Mohu potvrdit, že kriminalisté nalezli při ohledání místa události ohořelé torzo lidského těla. I v tomto směru policisté nadále činí další úkony trestního řízení. "
Antonín Novotný, místostarosta Václavovic: "Ten zemřelý tam měl takovou dílnu, dlouhá léta tam něco dělal jako zámečník, ale v posledních letech už ne."

Svědci nejprve zaregistrovali požár a malé exploze. Okamžitě zavolali hasiče a vzápětí se ozval výbuch, který byl slyšet na kilometry daleko. Tlaková vlna navíc rozbila nejen okna okolních budov.

Svědci: "1.) Šel jsem kolem zadních dveří, tak to vybuchlo no a vybuchlo mi to před hlavou. Ty dveře se mi roztříštily před hlavou. 2.) Uhasili to celkem rychle, naštěstí ten požár se nikam nerozšířil."
Antonín Novotný, místostarosta Václavovic: "Tam ty okolní objekty mají rozbité okna, poškozené střechy."
Svědek: "Ty okna jsou rozbité,  to je všechno z rámu vytržené."

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Jednotky dostaly požár pod kontrolu během dvou hodin, během kterých hasiči ochlazovali i přilehlou druhou garáž a také další tlakovou láhev. Na likvidaci požáru byly nasazeny celkem tři vodní proudy."

Hasiči na místě pracovali celé dopoledne a museli postupovat velmi opatrně, protože v požářišti se ještě nacházely nevybuchlé tlakové lahve. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "K události byli v brzkých ranních hodinách povoláni i dva speciálně vycvičení psi pro vyhledávání osob ze závalu a sutin, spolu se svými psovody, kteří jsou dislokování u jednotky Záchranného útvaru Hlučín. Během zásahu psi označili místo, kde by se mohla nacházet osoba. V odpoledních hodinách byla na místo zásahu, na žádost velitele, vyslána ze Záchranného útvaru z Hlučína ještě těžká technika v podobě bagru, který se podílel na odklízení trosek při zjišťování příčin vzniku požáru."

Na předběžné závěry, co se přesně mohlo stát je zatím velmi brzy. Vyšetřování policistům stěžuje také fakt, že výbuch dílnu doslova rozmetal na kousky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy