Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hygienici zrušili na Karvinsku mimořádná opatření. Povolují se návštěvy ve zdravotních a sociálních zařízeních i akce nad 100 lidí

V pátek odpoledne přinesli hygienici pro obyvatele okresu Karviná dobrou zprávu. Po téměř 19 dnech zrušili mimořádná opatření spočívající v omezení pořádání akcí nad 100 lidí a také zákaz návštěv ve zdravotních a sociálních zařízeních.

Nařízení platilo od 25. května. Zakazovalo hromadné akce ve venkovních i vnitřních prostorách s účastí nad 100 osob. Stejně tak byly zakázány návštěvy pacientů v nemocnicích a v domovech pro seniory. Zrušeno bylo i nařízení zvýšené dezinfekce na veřejných prostranstvích.

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Ostrava: "Uvedené mimořádné opatření bylo vydáno v době probíhající epidemie nákazy Covid-19, kdy epidemiologická situace v regionu odrážela rychlost šíření nemoci v populaci. S ohledem na stávající epidemiologickou situaci v Moravskoslezském kraji rozhodla Krajská hygienická stanice o ukončení mimořádného opatření."

Pořádání akcí se bude aktuálně řídit pokyny ministerstva zdravotnictví, které povoluje akce s účastí do 500 lidí. Z rozhodnutí se tak dá předpokládat, že by už nemělo hrozit riziko nekontrolovaného přenosu nákazy. V souvislosti s Dolem Darkov stále přibývají nakažení.

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Ostrava: "12. 6. 15:30 jsme v souvislosti s ohniskem nákazy na dole Darkov zaznamenali 15 nových případů (11 z okresu Karviná), celkově hlásíme v clusteru důl Darkov 485 pozitivních osob. Do clusteru jsme zařadili i 4 osoby z okresu Frýdek - Místek, které onemocněly v jiné souvislosti. Počet pozitivně testovaných zaměstnanců stoupl o 3 na 317 (z toho je 22 pendlerů z Polska). Počet pozitivních rodinných příslušníků narostl o dalších 6 na 155. Dnes byly hlášeny i 2 nové případy u zaměstnanců jiných firem (oba jsou občané PL), dohromady je tedy pozitivních 9 zaměstnanců jiných firem."

V pátek evidovali hygienici v Moravskoslezském kraji celkem 1755 nakažených. 1020 lidí už se z nemoci vyléčilo a 20 jí bohužel podlehlo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy